Myslivec Lafata spasil Spartu sedmým ligovým hattrickem, teď vyrazí do lesa

Necelé dva roky mu trvalo, než v lize znovu vystřihl hattrick. Pro fotbalovou Spartu v pravý čas! Tři góly kanonýra a myslivce Davida Lafaty rozhodly nedělní duel s Mladou Boleslaví (4:0), jímž Letenští ukončili sérii čtyř soutěžních zápasů bez výhry a přiblížili se vedoucí Plzni na dva body. Tři kola před koncem soutěže je de facto jisté, že Lafata se potřetí za sebou stane králem střelců. Po neděli má na kontě rovných 20 gólů.

Útočník Sparty Praha David Lafata oslavuje první gól do sítě Mladé Boleslavi.

Kam zařadíte sedmý ze svých ligových hattricků?

Je první ve Spartě, ale neřadím ho nikam. Cením si ho jako jiných. Důležitější je v naší situaci vítězství.

Mohlo být přitom ještě vyšší než 4:0. A skóre by také mohlo o titulu rozhodovat.

To je sice pravda, ale musíme být pokorní. Takový výsledek bereme.

Však jste byli celý první poločas nervózní. Až váš první gól mužstvo psychicky zvedl. Přitom byl dost šťastný, že?

Přesně takový gól jsme potřebovali. Věřím, že takovým se mužstvo zvedne. Byl opravdu rozhodující, protože Boleslav do té doby dost bránila, my byli nervózní a míče nám odskakovaly. Po prvním gólu hru trochu otevřeli a my jsme si to už pohlídali.

Sparta se tedy zase zvedá?

Chci věřit, že nás výhra nakopne do tří zbývajících kol, v nichž chceme navázat na výkon z druhého poločasu. Hlavně že jsme utnuli sérii neúspěšných výsledků, snad načneme vítěznou.

Hodně jste ožili, když Slavia den před vaším zápasem vyhrála v Plzni?

Slavia nám pochopitelně pomohla, ale my jsme měli v poslední době dost starostí sami se sebou. A Boleslav jsme museli tak jako tak porazit, abychom mohli dál doufat v titul. Podstatné tedy bylo, abychom se soustředili sami na sebe.

Co všechno se v tomto kole změnilo v boji o titul?

Tolik zase ne. Dál jsme druzí a musíme čekat na zaváhání Plzně, alespoň jsme však stáhli ztrátu na dva body. Nemáme titul ve svých rukou. Dostali jsme ale Plzeň každopádně pod tlak. Teď máme delší pauzu, kterou moc potřebujeme. Před závěrečnými třemi koly nám přijde vhod.