Teplice - Ostrava 3:2Baník se i bez distancovaného Baroše rval, ale nakonec z Teplic odjel s prázdnou

12. Frydrych 0 : 1
21. Rosa 1 : 1
41. Litsingi 2 : 1
54. Frydrych 2 : 2
79. Mahmutovič 3 : 2

Teplice

Tři důležité body urvali fotbalisté Teplic v záchranářském souboji s Baníkem v dohrávce 27. kola Gambrinus ligy. Hosté z Ostravy i bez vykartovaného střelce Milana Baroše sice díky dvěma trefám obránce Michala Frydrycha utkání zdramatizovali, ale výhru 3:2 nakonec domácím zajistil svým jedenáctým gólem v sezóně bosenský ostrostřelec Aidin Mahmutovič. Teplice v tabulce svého pondělního soupeře přeskočily a výrazně se přiblížily záchraně, neboť tři kola před koncem soutěže utekly předposlednímu Hradci Králové na rozdíl pěti bodů.

Obránce Baníku Zdenko Kaprálik (vlevo) a teplický útočník Aidin Mahmutovič.

Víc než Barošova absence Ostravu od začátku trápila chybující obrana. Už po minutě dostal prostor Ljevakovič a hlavou trefil břevno. Vzápětí zůstal na zadní tyči Litsingi a jeho střela se od země odrazila těsně nad.

Přesto to byli Ostravané, kdo šel z první vážnější akce do vedení. Ve 12. minutě se při Lukešově rohu natlačili na brankáře, stoper Frydrych se stihl vrátit na malé vápno a prakticky neatakovaný hlavičkoval k tyči.

Teplice na chvíli zkoprněly a přestaly hrát, pak ale zase začaly tlačit soupeře k jeho brance. Dlouhý nákop Matuly ve 20. minutě sice brankář Bárta ještě stihl vyškrábnout nad břevno, po následném rohu ale jeho spoluhráči nechali hlavičkovat Rosu a bylo vyrovnáno.

Za další tři minuty udělal hrozivou chybu sám Bárta. Přízemní centr z pravé strany chtěl sebrat do koše, jenže místo toho si nechal míč projít mezi nohama napříč malým vápnem. Dobíhající Jindráček ale branku z nulového úhlu trefit nedokázal.

Teplice do přestávky skóre otočily

Domácí byli dál aktivnější a pět minut před pauzou se dočkali druhého gólu. Jindráček prošel středem, posunul doprava na Litsingiho a ten rychlý brejk zakončil střelou k tyči.

Dobře rozehraný zápas z pohledu Teplic se začal rychle kazit. Hned vzápětí dostal za skluz na půlce dvanáctou žlutou kartu v sezóně klíčový záložník Ljevakovič a po pauze přišlo vyrovnání. Srážku Chovance se Staškem na hranici vápna vyhodnotil rozhodčí jako faul, přímý kop napálil na branku Kukec a od jeho spoluhráče Frydrycha míč zapadl do sítě.

Gól Baníku hodně pomohl - dalších patnáct minut měl navrch a tlačil se dopředu, ale šance si prakticky nevypracoval a postupně zase vyklidil střed pole domácím. Ti své první dvě šance nevyužili, v 79. minutě už ale do vedení šli - dva pasy na samé hranici ofsajdu skončily u Mahmutoviče, který pálil do odkryté branky. Tomu se proti Ostravě tradičně daří, v posledních čtyřech vzájemných soubojích se čtyřikrát trefil. Hosté už se ve zbytku zápasu zmohli jen na platonický tlak.

Fotbalová Gambrinus liga - dohrávka 27. kola:
FK Teplice - Baník Ostrava 3:2 (2:1)
Branky: 21. Rosa, 41. Litsingi, 79. Mahmutovič - 12. a 54. Frydrych. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Hájek. ŽK: Ljevakovič, Kaufman, Jindráček, Litsingi - Kukec. Diváci: 3890.
Teplice: Grigar - Chovanec, Kaufman, Jablonský, Rosa - Litsingi, Matula, Ljevakovič (85. Vondrášek), Podaný - Jindráček (65. Vachoušek) - Mahmutovič (87. Lüftner). Trenér: Ščasný.
Ostrava: Bárta - Vašenda, Frydrych, Kaprálik, Stronati - Fantiš (85. Stožický), Droppa, Lukeš (46. Kukec), Milosavljev - Staško (79. Kraut), Soukup. Trenér: Pulpit.