Baník se i bez distancovaného Baroše rval, ale nakonec z Teplic odjel s prázdnou

79. Mahmutovič 3:2
Záznam online reportáže »

13. května 2013 18:51 - Teplice
(Aktualizováno: 13. května 2013 20:50)

Tři důležité body urvali fotbalisté Teplic v záchranářském souboji s Baníkem v dohrávce 27. kola Gambrinus ligy. Hosté z Ostravy i bez vykartovaného střelce Milana Baroše sice díky dvěma trefám obránce Michala Frydrycha utkání zdramatizovali, ale výhru 3:2 nakonec domácím zajistil svým jedenáctým gólem v sezóně bosenský ostrostřelec Aidin Mahmutovič. Teplice v tabulce svého pondělního soupeře přeskočily a výrazně se přiblížily záchraně, neboť tři kola před koncem soutěže utekly předposlednímu Hradci Králové na rozdíl pěti bodů.

Libor Zavoral, ČTK

Víc než Barošova absence Ostravu od začátku trápila chybující obrana. Už po minutě dostal prostor Ljevakovič a hlavou trefil břevno. Vzápětí zůstal na zadní tyči Litsingi a jeho střela se od země odrazila těsně nad.

Přesto to byli Ostravané, kdo šel z první vážnější akce do vedení. Ve 12. minutě se při Lukešově rohu natlačili na brankáře, stoper Frydrych se stihl vrátit na malé vápno a prakticky neatakovaný hlavičkoval k tyči.

Teplice na chvíli zkoprněly a přestaly hrát, pak ale zase začaly tlačit soupeře k jeho brance. Dlouhý nákop Matuly ve 20. minutě sice brankář Bárta ještě stihl vyškrábnout nad břevno, po následném rohu ale jeho spoluhráči nechali hlavičkovat Rosu a bylo vyrovnáno.

Za další tři minuty udělal hrozivou chybu sám Bárta. Přízemní centr z pravé strany chtěl sebrat do koše, jenže místo toho si nechal míč projít mezi nohama napříč malým vápnem. Dobíhající Jindráček ale branku z nulového úhlu trefit nedokázal.

Teplice do přestávky skóre otočily

Domácí byli dál aktivnější a pět minut před pauzou se dočkali druhého gólu. Jindráček prošel středem, posunul doprava na Litsingiho a ten rychlý brejk zakončil střelou k tyči.

Dobře rozehraný zápas z pohledu Teplic se začal rychle kazit. Hned vzápětí dostal za skluz na půlce dvanáctou žlutou kartu v sezóně klíčový záložník Ljevakovič a po pauze přišlo vyrovnání. Srážku Chovance se Staškem na hranici vápna vyhodnotil rozhodčí jako faul, přímý kop napálil na branku Kukec a od jeho spoluhráče Frydrycha míč zapadl do sítě.

Gól Baníku hodně pomohl - dalších patnáct minut měl navrch a tlačil se dopředu, ale šance si prakticky nevypracoval a postupně zase vyklidil střed pole domácím. Ti své první dvě šance nevyužili, v 79. minutě už ale do vedení šli - dva pasy na samé hranici ofsajdu skončily u Mahmutoviče, který pálil do odkryté branky. Tomu se proti Ostravě tradičně daří, v posledních čtyřech vzájemných soubojích se čtyřikrát trefil. Hosté už se ve zbytku zápasu zmohli jen na platonický tlak.

Fotbalová Gambrinus liga - dohrávka 27. kola:
FK Teplice - Baník Ostrava 3:2 (2:1)
Branky: 21. Rosa, 41. Litsingi, 79. Mahmutovič - 12. a 54. Frydrych. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Hájek. ŽK: Ljevakovič, Kaufman, Jindráček, Litsingi - Kukec. Diváci: 3890.
Teplice: Grigar - Chovanec, Kaufman, Jablonský, Rosa - Litsingi, Matula, Ljevakovič (85. Vondrášek), Podaný - Jindráček (65. Vachoušek) - Mahmutovič (87. Lüftner). Trenér: Ščasný.
Ostrava: Bárta - Vašenda, Frydrych, Kaprálik, Stronati - Fantiš (85. Stožický), Droppa, Lukeš (46. Kukec), Milosavljev - Staško (79. Kraut), Soukup. Trenér: Pulpit.