Dukla - Brno 3:2Brno se i podruhé vracelo z Julisky s prázdnou a o záchranu musí ještě bojovat

11. Pospěch 1 : 0
43. Berger 2 : 0
54. Kroupa 2 : 1
62. Néstor 3 : 1
64. Frejlach 3 : 2

Dvakrát během čtyř dnů se vraceli fotbalisté brněnské Zbrojovky z pražské Julisky s prázdnou. V pátek zápas s Duklou nehráli, protože po vytrvalém lijáku neuznal sudí Kovařík hřiště za způsobilé, v úterní dohrávce 27. ligového kola prospali první půli, nakonec prohráli 2:3 a o záchranu v nejvyšší soutěži musí bojovat dál. Dukla si naopak uchovala hypotetickou naději, že by mohla proklouznout do evropských pohárů.

Radost Tomáše Bergra z Dukly po druhém gólu v síti Brna.

Už po jedenácti minutách začaly brněnské představy o bodovém importu z Julisky devalvovat. Néstor totiž parádní přihrávku našel Pospěcha zapomenutého na malém vápně, ten si míč zpracoval a nedal brankáři Doležalovi sebemenší šanci.

Dukla vedla, měla hru ve své moci, přesto hlavní tribuna žadonila: Luboši, zůstaň. Pochopitelně v narážce na spekulace, že by trenér, který vytáhl domácí už na pátou ligovou příčku, mohl v létě odejít do Slavie. "Ale já přece nikam neodcházím, protože jsem na Julisce maximálně spokojen. Navíc podobná otázka není vůbec na pořadu dne," reagoval trenér Luboš Kozel a netajil, jak ho podobné zvolání těší. "Aby ne, když jde o ocenění mé práce."

Domácí skutečně přesvědčovali, že se jim pod Kozlovým vedením daří. Půlhodiny Brno vůbec k ničemu nepouštěli, a když přidali minutu před přestávkou druhou branku, loučili se do té doby naprosto neškodní hosté postrádající distancovanou dvojici útočníků Švancara - Škoda s nadějí na body docela.

Vlastní vinou, neboť se jen se zájmem dívali, jak Pražané bleskově rozehrávají trestný kop. Malý při něm vybídl ke skórovaní Bergra a ten před prázdnou bránou šancí pochopitelně nepohrdl. "Celí my, dostáváme hjodně gólů hlavně proto, že je soupeřům nabízíme," zlobil se na své svěřence kouč Ludevít Grmela.

Gólová přestřelka

Hned na začátku druhé půle ho mohl napodobit Néstor, ale příležitost nevyužil, takže Brno zalapalo po dechu. Lacino, protože nenápadný centr Husára nechali domácí obránci bez povšimnutí, takže Kroupa zblízka překonal Radu.

Na Julisce se strhla gólová přestřelka, neboť Néstor sice záhy parádní trefou vedení domácích přece jen zvýšil, ale za dvě minuty dal Frejlach znovu kontaktní branku.

Zatímco Dukla se začala o výhru strachovat, hosté hráli ve srovnání s první půlí jako vyměnění, dobře kombinovali a vehementně se snažili zachránit ztracený zápas. I za cenu rizika, protože trenér Grmela stáhl hru jen na tři obránce a nasadil čtyři útočníky.

Hlavičkující Kroupa měl deset minut před koncem k vyrovnání skutečně blízko, ale bránu minul, takže tři body a hypotetická naděje na pohárovou Evropu zůstala po hektickém závěru nakonec přece jen na Julisce.

"Ale jen hypotetická, protože po domácím pohárovém semifinále šly naše šance dolů. Za čtvrté příčky se postupovat nebude, třetí s Liberec už pohlídá," mínil trenér Luboš Kozel, kterého ani dvě obrovské příležitosti spálené Pospěchem ke konci zápasu už nemusely mrzet.

"Za to nás mrzí, že se vracíme s prázdnou. Zápasu by spíše slušela remíza. V závěru jsme měli vyrovnávací gól do brány prostě dotlačit," věděl hostující kouč Grmela, že jeho tým draze zaplatil za úvodní půlhodinu a vlastně celý první poločas, který lehkovážně prospal.

Gambrinus liga, dohrávka 27. kola:
Dukla - Brno 3:2 (2:0)
Branky: 11. Pospěch, 44. Berger, 63. Néstor - 54. Kroupa, 64. Frejlach. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Vlasjuk. ŽK: Vrzal - Frejlach. Diváci: 1239. Poločas 2:0.
Dukla: Rada - Romera, Božič, Vorel, Vrzal - Borek, Gedeon, Malý (78. Kalouda) - Berger (73. Engelmann), Pospěch, Néstor (86.Štětina). Trenér: Kozel.
Brno: Doležal - Buchta, Sus, Pernica, Husár - Mezlík, Frejlach (66.Traore), Zavadil, Lutonský - Kroupa, Markovič (70. Přerovský). Trenér: Grmela.