Rubriky:

1. liga

Baník Ostrava se na poslední chvíli odvolal proti neudělení licence

21. května 2013 16:01 - Ostrava

Baník Ostrava v úterý v posledním možném termínu podal odvolání proti neudělení profesionální licence na příští sezónu. Verdikt licenčního tribunálu by se fotbalový klub měl dozvědět už v pátek 24. května. Slezský klub je jediným prvoligovým celkem, který licenci nezískal v řádném řízení.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Baník doplatil na dlouhodobé ekonomické problémy. Klub s odvoláním ke druhé instanci musel vyčkat až do mimořádného zastupitelstva města Ostravy, které v pondělí odsouhlasilo nákup nemovitostí na Bazalech za 114 miliónů korun, z nichž chce slezský klub umořit hlavní část pohledávek po dřívějším majiteli Tomáši Peterovi.

Závazky po lhůtě splatnosti vůči fotbalovým klubům, hráčům, zaměstnancům či daňovým orgánům byly jedním z hlavních důvodů, proč Baník licenci v první fázi řízení nedostal.

"V odvolání přesně píšeme, jak se domluvíme s věřiteli, se kterými jsme se ještě nedohodli na podepsání bezdlužnosti," řekl předseda představenstva Petr Šafarčík. Licenční tribunál chce rozhodnout v pátek.

Baník má po Peterovi dluhy kolem 170 miliónů korun. Město odkupem areálu na Bazalech v pondělí klub zachránilo před vyhlášením insolvence a zřejmě i následným bankrotem.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..