Hradec - Příbram 0:0Hradec s Příbramí jen remizoval a výrazně si zkomplikoval záchranu

Hradec Králové

Fotbalisté Hradce Králové v 28. kole první ligy doma jen remizovali 0:0 s Příbramí a boj o záchranu si znovu zkomplikovali. Na 15. místě mají dvě kola před koncem soutěže stále ztrátu tří bodů na svého úterního soupeře, navíc je čekají těžké zápasy se Slavií a Plzní. V nich musejí uhrát minimálně o tři body více než Příbram proti Brnu a Liberci. Hradec měl více vyložených šancí, ale počtvrté z posledních šesti zápasů nedal gól.

Hradecký útočník Marek Kulič (v bílém) spálil v duelu s Příbramí obrovskou šanci.

Příbram přijela na jedno z klíčových záchranářských utkání s defenzivní taktikou a cílem neinkasovat, neboť cílem bylo hlavně se v tabulce udržet před Hradcem. Trenér Straka proto poprvé na jaře nechal na lavičce ofenzivního záložníka Mašána a poslal do zahajovací sestavy zkušeného Abrahama.

Hradec měl problémy s tvořením hry a do šancí se příliš nedostával. Příbram sice vyrážela do brejků, ale chyběla jí přesnost. Zahrozil jen Wágner, jehož střelu ve skluzu zablokoval jeden z obránců jen na roh.

Domácí ožili až v posledních šesti minutách první půle. Dlouhý míč za obranu vracel Harba hlavou za sebe na nabíhajícího Kuliče, který se ocitl ve stoprocentní šanci, ale brankář Hruška ho vychytal. Vzápětí tvrdě pálil těsně vedle Šisler a Kulič znovu trefil jen Hrušku.

Poločasová přestávka utnula tlak Hradce. Příbram se hned v úvodu druhé půle dožadovala penalty za stažení Krbečka, rozhodčí však nesouhlasil. Dvacet minut před koncem po rohu zkoušel střelu přes hlavu Hájovský a Lindr musel vytáhnout míč zpod břevna.

Hradec s vědomím, že mu jeden bod nestačí, vrhnul vše do útoku. Hochmeister se dostal k hlavičce, kterou Hruška efektně lapil, vzápětí si poradil i s velkou šancí Uškoviče a udržel pro Příbram cennou remízu.

28. kolo první fotbalové ligy:
FC Hradec Králové - 1. FK Příbram 0:0
Rozhodčí: Nenadál - Wilczek, Mencl. ŽK: Krbeček, Pilík (oba Příbram). Diváci: 2836.
Hradec: Lindr - Holeš (78. Uškovič), Hochmeister, Hájek, Poděbradský - Šisler, Schwarz (74. Klapka) - Štěpán (62. Malinský), Harba, Halilovič - Kulič. Trenér: Prokopec.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský (78. Dejmek), Mišůn, Pleško - Pilík (89. Mašán), Tarczal, Abraham, Koukal (62. Mareš) - Krbeček, Wágner. Trenér: Straka.