Ml.Boleslav - Jablonec 1:1Boleslav nevrátila Jablonci prohru z finále poháru

25. Johana 1 : 0
63. Hubník 1 : 1

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 28. kole první ligy remizovali na svém hřišti s Jabloncem 1:1 a soupeři tak nevrátili porážku z pátečního finále Poháru České pošty. Domácí čekají na ligovou výhru pět zápasů, Severočeši ještě o utkání déle. Skóre otevřel v prvním poločase boleslavský Petr Johana, po změně stran vyrovnal Michal Hubník.

Michal Hubník se trefil popáté za sebou

Domácí trenér Minář oproti pátečnímu duelu nemohl nasadit zraněné Millera s Nešporem, jen na střídačce zůstal Ševinský. Jablonecký kouč Skuhravý udělal dokonce pět změn v základní sestavě a obměněná jedenáctka se mohla radovat hned v první minutě. Boleslavští nezachytili rychlou kombinaci a zachránilo je pouze to, že Zoubele v pokutovém území promáchl.

Postupně však Středočeši získávali převahu, přispěly k tomu i kvalitní standardní situace v podání Jarolíma. Právě bývalý reprezentant v 16. minutě z přímého kopu z hranice pokutového území těsně minul pravou tyč, ale za devět minut už se se spoluhráči radoval. Jeho centr hlavou usměrnil do branky stoper Johana, který se v ligovém ročníku prosadil už popáté. Další nadějné akce domácí nedotáhli ke kvalitnímu zakončení a na druhé straně se do zajímavých příležitostí dostal Zoubele. Napoprvé v pádu netrefil branku a v druhém případě hlavičkoval nad.

Chramosta pálil jen do tyče

Krátce po přestávce mohl zvýšit boleslavské vedení Chramosta, jenž se uvolnil po špatné rozehrávce Loučky, ale z hranice pokutového území trefil jen tyč. Na druhé straně mohl Jablonec vyrovnat ve 54. minutě. Po akci Zoubeleho a Vaňka zakončoval do branky z malého vápna Piták, ale rozhodčí mu odpískal ofsajd. Severočeši se radovali až o devět minut později. Náhradník v boleslavské brance Šeda ukvapeně vyběhl proti Hubníkovi a ten ho přehodil z rohu pokutového území. Jablonecký útočník se prosadil v pátém soutěžním zápase za sebou.

Následnou nezáživnou pasáž hry bez výraznějších šancí ukončila až Zahustelova hlavička v 74. minutě zblízka nad branku. V závěrečné čtvrthodině se domácí tlačili do zakončení, blízko byli Chramosta, Ščuk a Sloboda, ale skóre 1:1 už se nezměnilo.

28. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - Baumit Jablonec 1:1 (1:0)
Branky: 25. Johana - 63. Hubník. Rozhodčí: Královec - Štěrba, Dobrovolný. ŽK: Jarolím, J. Kysela, Zahustel, Johana - Valeš, Piták, Eliáš. Diváci: 1738.
Mladá Boleslav: Šeda - J. Kysela (82. Ševinský), Kúdela, Johana, Bořil - Ščuk, Jarolím - Zahustel (82. Ondřejka), Mareš (86. Sloboda), Sivrič - Chramosta. Trenér: Minář.
Jablonec: Valeš - Eliáš, M. Kysela, Rossi (66. Beneš), Novák - Vaněk, Loučka - Zoubele (59. Čížek), Piták, Kopic (80. Třešňák) - Hubník. Trenér: Skuhravý.