Jihlava - Slovácko 1:1Jihlava se rozešla se Slováckem smírně a definitivně se zachránila

31. Šimonek 1 : 0
36. Došek 1 : 1

Fotbalisté Jihlavy remizovali ve 28. kole první ligy doma se Slováckem 1:1. Nováček soutěže svým patnáctým nerozhodným výsledkem v sezóně potvrdil pozici remízového krále a definitivně si zajistil záchranu. Vysočinu poslal v prvním poločase do vedení Arnold Šimonek, už za pět minut ale vyrovnal Libor Došek.

Tvrdý souboj Marka Jungra (vlevo) z Jihlavy a Jana Trousila ze Slovácka.

Jihlavě chyběl k jistotě udržení prvoligové příslušnosti bod, a tak proti Slovácku na domácím stadiónu rozehrála ofenzivní partii. První vzruch před hostující brankou se odehrál v sedmé minutě. Masopust poslal z pravé strany centr do vápna, ale ke smůle domácích ho nikdo za Melichárkova záda dopravit nedokázal.

Slovácko se dostalo do útoku po čtvrthodině hry, když zakončovali Kerbr a po něm Kuncl. Zatímco se střelou prvně jmenovaného si musel poradit gólman Blažek, druhá rána si cestu mezi tři tyče jihlavského brankáře nenašla.

V 25. minutě zvedl domácí diváky v chladném počasí ze sedaček Masopust. Jeho střelu mířící pod břevno však Melichárek dokázal vytáhnout nad branku.

Za sedm minut už se ale Jihlavští gólu dočkali. Přesně po půlhodině hry pálil po skrumáži do tyče kapitán Vaculík, který ale o dvě minuty později nadýchaným centrem našel na malém vápně hlavu Šimonka a slovenský forvard ve službách Vysočiny poslal druhou brankou v sezóně tým do vedení.

Náskok dlouho neudrželi

Jenže z náskoku se svěřenci trenéra Františka Komňackého neradovali dlouho. Přesně po čtyřech minutách se po rohovém kopu a následných zmatcích v šestnáctce Vysočiny nejlépe zorientoval Došek. Hostující kanonýr vstřelil svou desátou ligovou trefu v sezóně a celkově 92. branku v kariéře.

Po přestávce si nejvážnější šanci vypracovala Vysočina, když po přihrávce Vaculíka poslal míč do sítě z malého vápna Jugr, ale radost Jihlavy z gólu zhatilo ofsajdové postavení bývalého záložníka Teplic.

Šest minut před koncem mohl strhnout vítězství na stranu Slovácka Volešák, ale z hranice vápna mířil nad branku. Jihlava tak udržela jarní domácí neporazitelnost.

28. kolo první fotbalové ligy:
Vysočina Jihlava - 1. FC Slovácko 1:1 (1:1)
Branky: 31. Šimonek - 36. Došek. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Hock. ŽK: Josl, Šimonek - Daníček. Diváci: 3058.
Jihlava: Blažek - Marek, Tlustý, Šourek, Josl (83. Čvirik) - Masopust (66. Kliment), Rada, Jungr, Koloušek, Vaculík - Šimonek. Trenér: Komňacký.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Košút, Trousil, Reinberk - Volešák, Šumulikoski, Kerbr (76. Skalák), Valenta (86. Trávník), Daníček - Došek. Trenér: Habanec.