Rubriky:

1. liga

Pokud Plzeň bude mistrem, převezme v neděli vítězný pohár

24. května 2013 20:18 - Plzeň

Pokud se fotbalistům Plzně podaří v nedělním duelu 29. ligového kola s Libercem proměnit první mečbol a zajistí si mistrovský titul, mohou se těšit na okamžité převzetí poháru pro šampióna před vlastními fanoušky. Na předávání vítězné trofeje by se nečekalo až na poslední kolo, které hrají Západočeši za týden v Hradci Králové.

 

Radek Petrášek, ČTK

"Pokud to pro nás dopadne dobře a zajistíme si titul, dojde k předání poháru už v neděli. Pohár ale nebude nikde vystavený, bude někde stranou. To byla naše podmínka," řekl tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Trofej by měla dorazit do Plzně v průběhu utkání, před jeho začátkem by ji měla ve svém studiu ukázat Česká televize. Pohár by šampiónům předali ředitel oddělení profesionálního fotbalu Ivo Lubas a místopředseda fotbalové asociace Jindřich Rajchl. Předseda asociace Miroslav Pelta je v zahraničí.

Plzeň vede dvě kola před koncem sezóny tabulku o pět bodů před Spartou Praha. Slavit bude v neděli v případě, že porazí Liberec, nebo když Letenští nevyhrají v Teplicích.

Vítěz ligy obdrží k jejímu 20. výročí zbrusu nový pohár. Trofej je vysoká 70 centimetrů a široká 52 centimetrů. Bez podstavce váží téměř jedenáct kilogramů, s podstavcem patnáct. Je o trochu těžší než předešlý pohár.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..