Teplice - Sparta 0:3Teplice prohrály, ale přesto slavily záchranu, Sparta oživila naději

22. Krátký (vlastní) 0 : 1
28. Kadlec 0 : 2
60. Hušbauer 0 : 3

Teplice

Absence distancovaných útočníků Lafaty a Kweukeho Spartě paradoxně prospěla. Do duelu na teplických Stínadlech sice vstoupila v duchu svých tradic hodně váhavě a měla štěstí, že Litsingi trefil v úvodu tyč a Vůch následnou vyloženou šancí pohrdl. Pak však v rozpětí šesti minut Pražané dvakrát udeřili a utkání rozhodli. Nakonec zvítězili 3:0 a po výhře Liberce v Plzni tak dál živí naději na titul. Severočechy ovšem ani prohra mrzet nemusela, neboť výsledek z pražského Edenu jim ligovou záchranu garantoval.

Fotbalisté Sparty Ladislav Krejčí, Vlastimil Vidlička a Ondřej Švejdík se radují z gólu proti Teplicím.

Neskutečné, co byli schopni domácí fotbalisté v úvodu duelu o ligové bytí zahodit. Už ve 12. min. totiž napálil omilostněný Litsingi balón do tyče, ale Vůch prakticky z malého vápna přestřelil ležícího Vaclíka i prázdnou bránu. A to mu přitom nově složená stoperská dvojice Sparty, v níž Jarošíka nahradil mladý Polom, nabídla dostatek prostoru i času.

Teplice tím nad sebou podepsaly ortel, protože za podobné selhání samozřejmě zaplatily. Po pár minutách sice Vácha ještě ve slibné příležitosti střílel vedle tyče Grigarovy brány, ale ve 22. min. celá domácí obrana jen přihlížela, jak Vidlička prodlužuje Krečího roh na Švejdíka, proti jehož ráně pod břevno neměl domácí gólman sebemenší šanci.

Kadlec náskok Sparty navýšil

A za dalších šest minut bylo hotovo úplně. A znovu po neskutečném zaváhání domácích beků. Tentokrát pro změnu jen sledovali, jak Vácha vysouvá Kadlece, proti jehož sólu byl Grigar opět bezmocný.

Po půlhodině se tak zápas dohrával vlastně už jen z povinnosti. Teplice na zvrat neměly a navíc věděly, že konstelace na Slavii jim k ligové záchraně nahrává. A když v 58. min. Litsingi sám před Vaclíkem nedokázal skórovat ani ze dvou po sobě jdoucích pokusů, proměnilo se jejich snažení ve vyložený zmar. Ani čestný gól nedokázaly vstřelit.

Sparta si naopak díky Hušbauerově střele vítězství pojistila a pochopitelně si i náležitě vylepšila skóre. A mohla si ho vylepšit ještě víc, kdyby Přikrylova rána neskončila v poslední minutě na břevně. Pro Pražany však bylo podstatné, že Liberec nakonec dokázal v Plzni vyhrát, takže jejich naděje na titul i před posledním kolem žije.

První fotbalová liga, 29. kolo:
Teplice - Sparta 0:3
Branky: 22. Švejdík, 28. Kadlec, 60. Hušbauer. Rozhodčí: Příhoda - Wilczek, Kotík. ŽK: Vondrášek - Krejčí. Diváci: 6450. Poločas 0:2.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Kaufman, Jablonský, Chovanec - Matula - Krátký, Vachoušek, Vůch (54. Čajič), Litsingi - Mahmutovič (64. Kodeš). Trenér: Ščasný.
Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Polom, Pamič - Vácha - Kadlec, Matějovský, Hušbauer (88. Čermák), Krejčí (83. Kadeřábek) - Bednář (70. Přikryl). Trenér: Lavička.