Příbram - Brno 2:0Příbram porazila Brno 2:0 a zachránila se v lize

31. Wágner 1 : 0
80. Koukal 2 : 0

Příbram

Fotbalisté Příbrami si pojistili účast v příštím ligovém ročníku dnešní výhrou nad Brnem 2:0. O góly se postarali Tomáš Wágner a střídající Zdeněk Koukal a svěřencům trenéra Františka Straky pomohla i prohra Hradce Králové na Slavii.

Milana Mišuna z Příbrami (vlevo) stíhá Miroslav Markovič z Brna.

Domácí začali nervózně a dlouho se jim nedařilo vypracovat si dobrou střeleckou možnost, i když zahrávali spoustu standardních situací. Naopak se zhrozili při akci brněnského Švancary, který postupoval sám na brankáře Hrušku, ale nedokázal ho prostřelit. Až ve 32. minutě poslal Pilík z přímého kopu před brněnskou branku vysoký centr a Wágner v chumlu hráčů tečoval míč přesně k tyči. Vyrovnat mohl Buchta, ale brankář Hruška byl pozorný.

Po přestávce se hosté zlepšili a většinu času kontrolovali míč. Jenže dokázali trefit pouze tyč. Stalo se tak v 70. minutě při jediném zaváhání gólmana Hrušky, který podběhl centr. Před příbramskou brankou nastal obrovský zmatek, brněnští hráči několikrát zblízka stříleli, ale zeď protihráčů nepropálili. Podobnou příležitost už si hosté nevytvořili, i když v jednu chvíli zahrávali čtyři rohové kopy za sebou. Příbram naopak dokázala náskok pojistit. Kuriózně se prosadil střídající Koukal, jemuž brankář Hladký vyrazil míč přímo do nohy.

Když hlasatel na konci utkání prozradil stav zápasu Slavia - Hradec, bylo jasné, že je Příbram zachráněna, a fanoušci začali provolávat slávu trenérovi Strakovi.

29. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)
Branky: 31. Wágner, 80. Koukal. Rozhodčí: Adam - Jiřík, Paták. ŽK: Mašán - Sus. Diváci: 2862.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Pilík (46. Šlapák), Abraham (65. Koukal), Mašán, Tarczal, Mareš (83. Divíšek) - Wágner. Trenér: Straka.
Brno: Hladký - Hyčka, Brabec, Pašek (77. Halaška), Husár - Mezlík, Sus, Buchta, Traoré - Markovič (62. Škoda), Švancara (82. Přerovský). Trenér: Grmela.