Možná i já chyboval, uznal Vrba, když Plzni první mistrovský mečbol utekl

Plzeň

Pochodoval u hřiště, hlavu si mohl ukroutit, ale kýženého efektu se nedočkal. Trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba musel v neděli skousnout domácí porážku 1:2 s Libercem. První mistrovský mečbol Viktoria nevyužila. Kolo před koncem stále vede Gambrinus ligu o dva body před Spartou, pro titul si však musí dojet do Hradce Králové. Tam bude obrovským favoritem, ale je to pro ni nemilá komplikace.

Nevěřící výraz trenéra Plzně Pavla Vrby.

Stejně jako ve středu v Olomouci se vám znovu nepovedl první poločas. Jak je to možné?

Hráči mají určité pokyny, které zkrátka neplní dobře. A to si nejde vysvětlit... Dostanou podrobný popis hry Liberce, přesto hrají nedůsledně, prostorově velmi špatně. Liberec je na jaře výborný, dostával nás do nepříjemných situací. Po přestávce už jsme mu na to nedali prostor. Nedokážu si vysvětlit, proč to nešlo již v prvním poločase.

Množí se chyby zkušených hráčů, což platí hlavně o stoperovi Čišovském. Je to psychikou?

Pokud to nezvládají tak zkušení hráči, je to velice zvláštní. Marián udělal obrovskou chybu, za kterou jsme pykali, což v takových zápasech rozhoduje. Jsou to klíčové momenty. Neustále se opakují, což je velký problém.

Hnali jste se za výhrou, ale v nastavení ztratili i remízu. Přitom i jeden bod pro vás mohl být velmi cenný!

Nechtěli jsme pochopitelně prohrát. Před rozhodujícím gólem z brejku to byla situace na přerušení. Obrovská chyba, možná i moje. Asi jsem měl dát pokyn, abychom si líp hlídali střed hřiště a nechodili do rizika.

V jakém rozpoložení pojedete pro titul do Hradce?

Udělali jsme si to složitější, bude to zápas o všechno. Musíme prostě hrát v Hradci na vítězství. Na druhou stranu stále ještě máme náskok, zase to bude jen o nás. Buď zápas zvládneme a budeme úspěšní, nebo ne a velmi pravděpodobně skončíme na druhém místě.

Hradec je jistým sestupujícím, už o nic nehraje...

Vůbec nemám pocit, že soupeři proti nám o nic nehrají!