Rubriky:

1. liga

Duel Hradce s Plzní budou provázet zvýšená bezpečnostní opatření

30. května 2013 12:15 - Hradec Králové/Plzeň

Sobotní utkání posledního kola první fotbalové ligy mezi Hradcem Králové a Plzní budou doprovázet zvýšená bezpečnostní opatření. Malšovický stadión bude rozdělen na dvě části a ta východní připadne fanouškům Plzně, kteří přicestují povzbudit svůj tým v boji o titul. Na stadion by se jich mělo dostat kolem dvou tisíc.

 

Jan Handrejch, Právo

Zatímco plzeňští fanoušci budou mít východní tribunu, domácí příznivci mohou obsadit západní část hlediště a montovanou tribunu za severní brankou. Rozděleny budou i pokladny a vstupy na stadión. Hradečtí fanoušci mají pokladny směrem od staré nemocnice, plzeňští fanoušci od silničního okruhu. "Vše bude odděleno zábranami a pod důslednou ostrahou pořadatelské služby," řekl sekretář hradeckého klubu Martin Černík.

Hlavní pořadatel zápasu Jakub Mach apeloval na fanoušky, aby dodržovali návštěvní řád. "Základem je zákaz jakéhokoli vniknutí na hrací plochu a přilehlých zón, ať již během zápasu nebo po jeho skončení," prohlásil Mach.

Šest stovek vstupenek do kotle Plzně bylo okamžitě rozebráno, proto Viktoria uvítala, že jí hradecký klub nakonec uvolnil celou východní tribunu. Na utkání tak může dorazit zhruba 2100 plzeňských fandů.

"Hradecký klub ve spolupráci s bezpečnostními složkami vyšel vstříc obrovské poptávce ze strany plzeňských fans, a ti tak budou moci nakoupit vstupenky do dalších 'viktoriánských' sektorů přímo ve východočeské metropoli," uvedl tiskový mluvčí Plzně Pavel Pillár. Vstupenky se začnou prodávat dvě hodiny před výkopem, který je stanoven na 17:00.

Přenos i v plzeňském pivovaru

Fanoušci Plzně, kteří se nevydají do Hradce, budou moci utkání sledovat v plzeňském pivovaru v restauraci Na Spilce, kde bude připraveno promítání.

"Bohužel není možné zajistit promítání přímého přenosu na náměstí Republiky, kde je na sobotu naplánovaná akce spojená s dětským dnem. Podle předpovědi by nám navíc nepřálo počasí," řekl Pillár. "Během přímého přenosu propojíme pomocí telemostu fandící kotel v restauraci přímo se zástupcem Viktorie na stadiónu v Hradci Králové," dodal.

Případné oslavy na náměstí Republiky

Zatím není známo, kde by po návratu fotbalistů do Plzně proběhly případné oslavy titulu, ke kterému Viktoria potřebuje v Hradci vyhrát. Dá se však předpokládat, že by se tak stalo na náměstí Republiky, kde letos slavili plzeňští hokejisté a před dvěma roky i fotbalisté svůj jediný titul. Dětský den totiž na náměstí skončí kolem šesté hodiny, poté bude prostor k dispozici.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..