Jihlava - Slavia 3:1Slavia prohrála v Jihlavě a ukončila sérii čtyř výher

30. Koloušek 2 : 0
33. Hubáček 2 : 1
40. Marek 3 : 1

Jihlava

Fotbalisté Slavie prohráli v posledním 30. kole první ligy na hřišti nováčka Jihlavy 1:3 a ukončili sérii čtyř vítězných zápasů pod trenérem Michalem Petroušem. Pražský tým ukončil sezónu na sedmém místě, nováček soutěže z Vysočiny o tři pozice níže. Zápas rozhodli už v prvním poločase domácí Lukáš Vaculík, Václav Koloušek a Tomáš Marek, za Slavii snižoval David Hubáček.

Jihlava, která už před tímto kolem měla jistotu, že jí titul remízového krále po patnácti nerozhodných výsledcích nikdo nesebere, vstoupila do utkání aktivně. Už ve druhé minutě se dral do šance Masopust, ale jeho lob skončil nad brankou.

Vysočina měla dál územní převahu, gólově ji však dokázala zúročit až ve 24. minutě. Jungr nacentroval z pravé strany na Vaculíka, který poslal domácí do vedení.

O šest minut později Jihlava přidala druhý zásah. Po rychlé a pohledné kombinaci Kolouška s Masopustem se prvně jmenovaný dostal znovu k míči a zamířil přesně k tyči.

Radost z dvougólového náskoku vydržela svěřencům Františka Komňackého jen dvě minuty, než se Kiselův centr od rohového praporku snesl přesně na hlavu obránce Hubáčka. Konečnou podobu skóre prvního poločasu ale dal pět minut před přestávkou Marek, jenž po přihrávce Kolouška lobem přehodil vyběhnuvšího gólmana Rakovana.

Po hodině hry o sobě dávali vytrvale vědět hlavně hostující fanoušci, kteří neváhali spustit na své tribuně ohňostroj, použili i dýmovnice a hustý černý kouř museli utnout až zasahující hasiči a těžkooděnci.

Největší šanci na snížení měl po 70 minutách střídající slávista Hurka, ale brankář Blažek jeho pokus dokázal vytěsnit na roh. Jihlava tak udržela domácí neporazitelnost v jarní části.

30. kolo první fotbalové ligy:
Vysočina Jihlava - Slavia Praha 3:1 (3:1)
Branky: 24. Vaculík, 30. Koloušek, 40. Marek - 33. Hubáček. Rozhodčí: Kalenda - T. Kovařík, Pospíšil. ŽK: Jungr - Hurka, Bortel. Diváci: 3690.
Jihlava: Blažek - Obert, Tlustý, Rada, Marek - Masopust (89. Mešanovič), Karlík, Jungr (79. Kosak), Koloušek, Vaculík - Šimonek (84. Vaněček). Trenér: Komňacký.
Slavia Praha: Rakovan - Dostál, Bortel, Hubáček, Čonka - Vošahlík, Petrák, Kisel (46. Hurka), Zmrhal, Juhar - Škutka (65. Červenka). Trenér: Petrouš.