Ml.Boleslav - Teplice 0:4Mladá Boleslav v posledním kole utrpěla debakl s Teplicemi

23. Mahmutovič 0 : 1
48. Jindráček 0 : 2
60. Litsingi 0 : 3
75. Jindráček 0 : 4

Fotbalisté Mladé Boleslavi v posledním kole první ligy utrpěli nejtěžší domácí prohru v sezóně, když s Teplicemi prohráli 0:4. Středočeši nevyhráli posedmé za sebou a ukončili sezónu na osmém místě. Teplice, za které se dvakrát prosadil Martin Jindráček a jednou Aidin Mahmutovič s Francisem Litsingim, obsadily dvanáctou pozici.

V základní sestavě Mladé Boleslavi poprvé v první lize nastoupili Rozsíval se Synkem. Druhý jmenovaný se ve 22. minutě dostal do nejnadějnější šance domácích během první půle, ale jeho zakončení připomínající nohejbalovou smeč teplická obrana zblokovala.

Z následné akce se prosadili hosté. Po zaváhání Johany se dostal za obranu Mahmutovič a po zemi prostřelil Millera, který se vrátil do boleslavské branky po dvouzápasové pauze. Tepličtí v obvyklé jedenáctce působili kompaktnějším dojmem, ale výraznější šanci už si do přestávky nevypracovali.

Domácí trenér Minář o pauze zareagoval na nepříznivý stav dvěma střídáními, Rozsívala a Synka nahradili Štohanzl s Opielou, ale už ve 48. minutě Boleslavští v pozměněné sestavě inkasovali podruhé. Litsingi z pravé strany vyzval ke střele Jindráčka, jehož umístěný pokus šel přesně k tyči.

Domácí se pak tlačili na útočnou polovinu, ale jejich nápor byl neškodný a Tepličtí po hodině hry z dalšího brejku zvýšili už na 3:0. Mahmutovičovu střelu z úhlu ještě Miller vyrazil, ale dorážející Litsingi neměl problém, aby hlavou usměrnil míč do prázdné branky.

Středočeši počtvrté inkasovali v 75. minutě. Millera při rozehrávce atakoval Mahmutovič, boleslavský gólman se mu kličkou vyhnul, ale Ševinský po následné přihrávce ztratil míč a Jindráček snadno domácího brankáře přeloboval.

V 86. minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě teplický Jablonský, ale domácí už krátkou přesilovku nevyužili. Teplice tak svého soupeře porazily potřetí za sebou bez inkasované branky.

30. kolo první fotbalové ligy:
Mladá Boleslav - Teplice 0:4 (0:1)
Branky: 48. a 75. Jindráček, 23. Mahmutovič, 60. Litsingi. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Kříž. ŽK: Kysela, Mareš - Podaný, Jablonský, Kaufman. ČK: 86. Jablonský (Teplice). Diváci: 847.
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Ševinský (78. Mehanovič), Bořil - Kúdela, Ščuk - Zahustel, Mareš, Rozsíval (46. Opiela) - Synek (46. Štohanzl). Trenér: Minář.
Teplice: Grigar - Krátký (74. Vůch), Kaufman, Jablonský, Lüftner - Litsingi, Vachoušek, Matula, Podaný - Mahmutovič (81. Kerič), Jindráček (79. Jursa). Trenér: Ščasný.