Rubriky:

1. liga

Oceněný Nedvěd věří, že reprezentace uspěje se silnou Itálií

3. června 2013 22:20 - Praha

Pavel Nedvěd v pondělí přebral ocenění pro nejlepšího hráče dvacetileté historie samostatné české ligy a v pátek zase bude fandit národnímu týmu v důležitém duelu kvalifikace o postup na mistrovství světa proti Itálii. Zápas bude pro Nedvěda, současného člena vedení Juventusu Turín, obzvláště pikantní. Nedvěd ale věří, že česká reprezentace proti úřadujícím vicemistrům Evropy může uspět.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Zůstávám českým fanouškem a kluci to snad zvládnou. Jinak bych s těma Íčkama nevydržel," smál se Nedvěd po pondělním galavečeru Ligové fotbalové asociace k 20. výročí Gambrinus ligy. Nedvěd je i v Itálii usazený od roku 1996, kdy z pražské Sparty zamířil do římského Lazia. Od roku 2001 hájil barvy Juventusu, kde je teď zase vysoce postaveným funkcionářem.

Držitel Zlatého míče pro nejlepšího hráče Evropy z roku 2003 má ale dokonalý přehled i o českém fotbale, vzájemnou páteční bitvu obou reprezentací si tak v pátek ujít nenechá. Byť je Itálie, vedoucí tým kvalifikační skupiny B favoritem, Nedvěd Čechy nepodceňuje.

"Bude to otevřený zápas. Italové to tady nebudou mít lehké, což nároďák na Spartě hodněkrát potvrdil. Není se čeho bát. I když to bude asi rozhodující zápas ve skupině. Kluci hlavně musí mít čisté svědomí, že odevzdali všechno," uvedl Nedvěd.

Nedvěd: Snad se do Brazílie český nároďák podívá

Podle něj pro českou reprezentaci stále není zapovězená cesta na na závěrečný turnaj do Brazílie v příštím roce. Byť tým kouče Michala Bílka už ve třech z pěti zápasů ztratil body. "Můj sen je jet se podívat do Brazílie, tak snad se tam podívá i český nároďák," řekl Nedvěd.

Pondělní slavnostní vyhlášení anket české ligy si viditelně užil. Kromě ceny pro nejlepšího hráče si odnesl i cenu pro nejlepšího záložníka. Tu přebral z rukou Tomáše Rosického, s nímž v národním týmu odehrál nespočet památných zápasů. Ale Nedvěd neviděl rád jen záložníka Arsenalu, užil si po dlouhé odmlce setkání i s dalšími bývalými spoluhráči.

"Bylo to skvělé, ani jsem to takové nečekal. I když na některých záběrech z minulosti se člověk už ani skoro nepoznával. Je fakt, že někteří kluci jsou i trochu nafouklí. Ale to je normální, když už není tolik pohybu. Sám to dobře vím," žertoval Nedvěd.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..