Rubriky:

1. liga

Rajchl proti Berbrovi na místopředsedu FAČR kandidovat nebude

4. června 2013 19:26 - Praha

Místopředseda Fotbalové asociace ČR za Čechy Jindřich Rajchl nebude na sobotní valné hromadě na svou funkci znovu kandidovat. Původně přihlášku podal, ale dnes ji stáhl. Jediným kandidátem na tento post zůstává člen výkonného výboru Roman Berbr.

 

Milan Malíček, Právo

Rajchla, který byl místopředsedou zvolen v roce 2009, prý k rozhodnutí dovedla atmosféra v českém fotbale. "Většina lidí v současném fotbale přemýšlí hlavně o tom, jak komu uškodit a nikoli o tom, jak fotbalu pomoci. A v takové polarizované atmosféře se mi pracovat nechce," řekl Rajchl.

Především mu vadí, že se nepracuje koncepčně. "Nechci pracovat ze dne na den. Chci pracovat v rozsahu let, ale to v současné době není možné, protože jakékoli rozhodnutí je hned kritizováno," dodal s tím, že jeho rozhodnutí není ovlivněno konkrétními lidmi. "Rozhodně nechci, aby se to bralo, že tak činím kvůli různým osobám. Jde o celkovou atmosféru," tvrdí.

Soustředí se na Duklu

Zkušený právník se chystá zaměřit především na práci v Dukle Praha, kde je předsedou dozorčí rady. "V Dukle se odvádí velmi dobrá práce, já na ni však neměl tolik času, tak bych to teď chtěl napravit," řekl Rajchl.

Jeho rozhodnutí znamená, že hned na tři ze čtyř nejvyšších funkcí FAČR kandiduje pouze jeden člověk. Na předsedu současný šéf asociace Miroslav Pelta, na místopředsedu za Moravu Zdeněk Zlámal a na místopředsedu za Čechy Berbr. Ti budou voleni aklamací, tedy veřejně zvednutím ruky na valné hromadě. Jen o post místopředsedy za ligu se ucházejí dva funkcionáři, jimiž jsou Dušan Svoboda a Jaromír Šeterle.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..