Rubriky:

1. liga

Vacek se z italského Chieva vrací, chorvatský legionář Pamič tam z Letné míří

21. června 2013 13:13 - Praha

Přestupové aktivity fotbalové Sparty nabývají na aktivitě. Zatímco první den přípravy na novou sezónu letenské vedení avizovalo, že by se z Chievo Verona měl vrátit zatím na hostování někdejší sparťanský hráč Kamil Vacek, který se v Itálii neprosadil, nyní se rýsuje transakce opačným směrem. Do Chieva by měl přestoupit chorvatský legionář Manuel Pamič.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Na jaře měl chorvatský krajní obránce Manuel Pamič smůlu... Do základní jedenáctky letenského týmu se nedostával tak často, jak býval zvyklý. Zatímco v předchozích sezónách byl pro sparťanské kouče pro pro levý kraj obrany jasnou jedničkou, trenér Lavička  dával přednost mladému Matěji Hybšovi. I proto se už v průběhu jara začalo intenzivně spekulovat o Pamičově odchodu do zahraničí.

Nyní dostávají spekulace reálné kontury. Na Letné mají na kraj obrany k dispozici Hybše, vyhlédli si i zimbabwského reprezentanta Costu Nhamoinesua z polského celku Zaglebie Lubin, za něhož by nemuseli platit žádné odstupné, neboť mu skončila smlouva. Jednají i o příchodu Lukáše Pauscheka z bratislavského Slovanu, takže Pamič se stává nadbytečným.

„Zájem o Pamiče registrujeme už delší čas a jednání skutečně probíhají," potvrdil pro Sport.cz a Právo tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík, že Pražané s Chievem o transferu skutečně  jednají. Popřel však, že by šlo o rošádu, do níž by byl zapojen i Vacek.

„Obě záležitosti spolu nesouvisejí," odmítl podobné dohady.

Mezitím zkušený Jiří Jarošík, který ve Spartě skončil, v rozhovoru pro tiskovou agenturu ITAR-TASS prozradil, že uvažuje nejen o angažmá v Austrálii, ale že přemýšlí i o návratu do Ruska. V minulosti už tam působil ve službách CSKA Moskva a poté Křídel sovětů Samara.

„Jedna z variant to je. Třeba i proto, že umím rusky a zájem registruju," cituje ruská agentura Jarošíka.

zp, kft, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..