Rubriky:

1. liga

Poštulka v Teplicích zůstává, Divecký s Velebou ne

31. ledna 2005 11:54 - PRAHA

Fotbalový brankář Tomáš Poštulka zůstane i nadále hráčem Teplic. Nabídka Celtiku Glasgow se neukázala být tak žhavá, jak se předpokládalo, a zkušený gólman bude i během jara oporou druhého mužstva první ligy. Z klubu naopak odchází natrvalo jiná letitá opora: Radek Divecký v pondělí přestoupil do polského Štětína, který trénuje český kouč Bohumil Páník.

 

ČTK/Libor Zavoral

Dočasně Stínadla opouští útočník Pavel Veleba, který bude na jaře hostovat v Blšanech.

O posledních změnách v hráčském kádru severočeského klubu informoval ČTK sportovní ředitel Jiří Nevrlý, který také připojil výčet hráčů, odcházejících hostovat do nižších soutěží. Nadějný mladík Zdeněk Koukal míří do Pardubic, Pavel Los do Vítkovic, Jan Poláček do týmu Břevnova a tradičně nejvíce hráčů míří do Ústí nad Labem, které posílí Ohněník, Dragoun, Chot a Štyvar.

Třicetiletý Divecký míří za svým druhým zahraničním angažmá, protože v roce 2000 působil v korejském klubu Chunnam Dragons. Později hostoval také v Liberci a Mladé Boleslavi. Na kontě má produktivní fotbalista 183 zápasů a 42 branek. Štětín je na devátém místě polské ligy.

Také osmadvacetiletý Veleba je považován za pohotového střelce, ale během podzimu mu střelecký prach zvlhnul a ke svým dosavadním pěti brankám další nepřidal. Odehrál sice teprve třicet zápasů, ale Blšany budou už jeho čtvrtou prvoligovou štací. Dříve už totiž působil také na Žižkově a v Bohemians.

Blšany si Velebovy služby pojistily kvůli tomu, že během zimní pauzy přišly o Filipa Dorta a Tomáše Pešíra, třetím útočníkem na odchodu je navíc Luděk Zelenka, jehož láká Brno.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..