Rubriky:

1. liga

Ostravský Baník v problémech. Kvůli dluhům má pozastavené přestupy

3. července 2013 09:26 - Ostrava
(Aktualizováno: 3. července 2013 12:28)

Fotbalový Baník Ostrava nesmí nakupovat posily. Podle deníku Sport má pozastavené přestupy kvůli dluhům, které klub ani Fotbalová asociace ČR nespecifikovaly. Šéf klubu Petr Šafarčík uvedl, že dluhy přetrvávají, protože se zpozdil převod peněz od města za prodej stadiónu. Za něj má klub dostat 114 miliónů korun.Přesto se Baník zajímá o služby útočníka Jakuba Rolince ze Sigmy Olomouc a chorvatského levého obránce Nenada Dediče, který naposledy působil v maďarském druholigovém celku Segedín 2011. Oba ale zatím přicházejí na testy, než klub vyřeší problém s dluhy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V rozhovoru pro Českou televizi Šafarčík vysvětlil, proč peníze dosud na účet klubu nedorazily. Zastupitelé, zvolení za hnutí Ostravak, kteří nesouhlasili s koupí, totiž podali stížnost k ministerstvu vnitra. Teprve v minulém týdnu ministerstvo podnět odmítlo.

Baníku, který v minulé sezóně skončil v první lize čtrnáctý a těsně se zachránil, hrozil na jaře krach. Dluhy přesahující 100 miliónů korun pomohlo vyřešit město, které od něj koupilo areál na Bazalech a klub v odvolacím řízení získal dodatečně ligovou licenci.

Ale potíže tím zřejmě neskončily. "Při rozhodování o udělení či neudělení licence se berou v úvahu závazky splatné do 31. prosince předchozího roku. Takže pokud byly nyní Baníku pozastaveny přestupy, stalo se tak buď proto, že se objevily závazky s datem splatnosti po tomto termínu, anebo proto, že některé pohledávky Baník zpochybnil, ale arbitrážní komise následně o oprávnění nároku věřitele rozhodla," řekl Sportu licenční manažer FAČR Stanislav Rýznar.

Klub může hráče jen prodávat

"Baník může v této chvíli hráče pouze prodávat. K uvolnění přestupů směrem do klubu dojde ve chvíli, kdy doloží, že pohledávky uhradil," dodal mluvčí FAČR Petr Kovář.

V klubu doufají, že přestupy budou uvolněny co nejdříve. "Byli bychom rádi, kdyby se tak stalo v řádu nejbližších dnů. Máme totiž vyhlédnuto několik hráčů, kteří by mohli kádr posílit," uvedl generální manažer Baníku Radek Slončík.

O osudu Rolince a Dediče se rozhodne do týdne

Testovaný jednadvacetiletý Rolinc si v minulé sezóně připsal tři ligové starty za Sigmu. Rovněž nastoupil v dresu české jednadvacítky v přípravě proti Ukrajině. Olomouc ho do Baníku uvolnila na týdenní testy, poté se rozhodne o případném angažmá.

Podobné je to s třiadvacetiletým Dedičem, který působil v nižších soutěžích v Chorvatsku a v uplynulé sezóně hrál v Segedínu, s nímž skončil na sedmém místě druhé ligy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..