Fotbalisté Slavie vyhráli turnaj v Turecku

ANTALYA

Až penaltový rozstřel zajistil fotbalistům Slavie vítězství v sobotním finále turnaje Arcadia Belek v turecké Antalyi. V normální hrací době zápas skončil remízou 1:1. Sešívání soustředění zakončili výhrou 6:5 na penalty. V neděli se pražský tým po krátkém tréninku vrátil zpět domů. Nyní červenobílé čeká volno, které jim na pondělí a úterý naordinoval trenér Josef Csaplár.

Ilustrační foto

Slávisté do sobotního finálového zápasu proti bulharskému týmu Lokomotiv Plovdiv vstoupili špatnou nohou. Po deseti minutách se k míči dostal Kamburov a desetimetrovou střelou překonal slávistického gólmana Kozáčika. "Akci předcházel ostrý zákrok na Jiřího Rychlíka," uvádí tým na internetových stránkách.

Rychlíka minutu poté vystřídal Lumír Sedláček. I přes hustý déšť se však slávisté dokázali zvednout a vypracovat si potřebnou převahu. Červenobílým se podařilo vyrovnat ještě v první půli. Ve 30. minutě tvrdou střelou Pavla Fořta.

Ve druhé půli se nic zajímavého nestalo. Týmy vystřídaly, Slavia poslala na hřiště místo Martina Lafku Radkem Beiblem. O vítězi turnaje tak rozhodoval penaltový rozstřel. Branky sešívaných vstřelili Fořt, Zbončák, Piták, Sedláček, Holeňák a Adauto. Za Plovdiv skórovali Kamburov, Mihailov, Pasrov, G. Illiev a Janchevski. K šesté střele se postavil Petrov, ten však míč napálil pouze do břevna.

Trenér Csaplár poslední přípravné utkání v Turecku označil jako mimořádně kvalitní. "My jsme přijeli s cílem zlepšit náš herní systém a dostat se do detailů, což se nám podařilo. Každý zápas přinesl klady i některé zápory. Důležité je, že výrazně převážila pozitiva, na výkonech byla vidět stoupající tendence," zhodnotil celé soustředění.

"Máme před sebou už jen dva, maximálně tři zápasy. Jednat se bude vyloženě o dolaďování a odlaďování, o jemnou práci. Víc nepotřebujeme," řekl Csaplár k dalším plánům před začátkem jarní části Gambrinus ligy.

Výsledek:
Slavia Praha - Lokomotiv Plovdiv 1:1 (1:1), pen. 6:5
Branky: 30. Fořt - 10. Kamburov
Penalty: Fořt, Zbončák, Piták, Sedláček, Holeňák, Adauto - Kamburov, Mihailov, Pasrov, G. Illiev, Janchevski, Petrov nedal.
Sestavy
Slavie: Kozáčik - Došek, Švec, Holeňák, Rychlík (11. Sedláček) - Piták, Gedeon, Latka (55. Bejbl), Zbončák - Adauto, Fořt
Lokomotiv Plovdiv: Kolev - Ivanov, Tunchev, Kotev (70. Pasrov), G.Iliev, Kamburov, Stoinev, Hubenov (53. Mihailov), Dimitrov (65.Janchevski), Hristev, Krizmanic. Náhradníci: Petrov, Dani Morales, D.Iliev