Rubriky:

1. liga

Uzdravený Chramosta vyhlíží úspěšný restart kariéry

15. července 2013 19:05 - Mladá Boleslav

Když se před rokem fotbalový útočník Jan Chramosta nadechoval možná k přelomové sezóně kariéry, hned v srpnu ho srazilo vážné zranění kolena. Plný energie a elánu teď ale vyhlíží nový soutěžní ročník, v němž v dresu Mladé Boleslavi touží dokázat, že jej zdravotní trable nepřipravily o kanonýrský instinkt. Chramosta si ale uvědomuje i to, jak velká očekávání jeho návrat budou provázet.

 

Radek Petrášek, ČTK

"Je to pravda, mám před sebou takový restart kariéry. A snad dokážu navázat na to, kde jsem byl před zraněním," řekl v dnešním rozhovoru s ČTK Chramosta. Ve svých dvaadvaceti letech má na kontě už 97 ligových startů a 28 vstřelených branek, ta poslední ale už upadá v zapomnění.

Od trefy z loňského května proti Jablonci v samém závěru sezóny 2011/12 Chramosta další gólový zápis v ligové kariéře nepřidal, především kvůli dlouhému výpadku. Teď touží čekání co možná nejrychleji ukončit. "Vím o tom, že můj poslední ligový gól je už celkem stará záležitost. Moc se těším, že brzy přijdou další," věřil Chramosta.

V lize nic úžasného

Když se v minulé sezóně vracel po zranění předního zkříženého vazu v kolenu, v devíti jarních ligových zápasech vyšel naprázdno. Třikrát se sice prosadil v pohárové soutěži; dvakrát v semifinále proti Spartě a jednou i v prohraném finále proti Jablonci, ale byla to pro něj malá útěcha, když Středočeši trofej neuchvátili. "V lize to z mé strany nic úžasného nebylo. A v poháru mé góly zase nakonec k ničemu nevedly. Teď chci zase dávat ty důležité," přál si Chramosta.

Hodně si slibuje od toho, že letní přípravu prodělal bez sebemenších úlev. "O kolenu ani nevím, paráda. Tři týdny jsme dřeli, cítím se výborně nachystaný," liboval si hráč, který před svým zraněním figuroval i v plánech reprezentačního kouče Michala Bílka a byl blízko i vysněnému zahraničnímu angažmá. Nyní Chramosta bude znovu budovat své jméno obávaného střelce s dětskou tváří.

"Neřekl bych ale, že začínám úplně od nuly. Na druhou stranu je pravda, že asi každý bude zvědavý, jestli se do toho zase dostanu a budu dávat góly. Pokud ano, bude to v pořádku. Ale to by bylo podobné i v případě, že bych žádné zranění neměl," přemítal Chramosta, který se prý v minulých týdnech vůbec nezabýval spekulacemi, podle kterých mohl přestoupit do pražské Sparty.

"Soustředil jsem se jen na to, abych se uzdravil a dostal se do kondice. Na spadnutí byl můj přestup v době, než jsem si udělal to koleno... Tak snad se v budoucnu nějaké podobné možnosti zase objeví. Je to jen na mně, jak se mi bude dařit," doufal Chramosta.

Cílem alespoň deset gólů

Před novou sezónou se neschovává za alibistické fráze, dlouhou nucenou pauzu nehodlá používat jako výmluvu pro případ, že bude dál hledat ztracenou formu. Chramosta si před sebe naopak vytýčil minimální cíl v podobě nejméně deseti vstřelených branek v ligové soutěži. "Myslím, že to je v mých možnostech," řekl Chramosta pevným hlasem.

A věří i v úspěšnou spolupráci s ofenzivním všeumělem Jiřím Štajnerem, kterého Boleslav odlákala z Liberce. Z neotřelých nápadů Štajnera a pověstných pasů by prý i Chramosta mohl těžit. "Na Štajnyho se těším. Nejprve jsme trochu nevěděli, co od sebe čekat, ale teď už o sobě na hřišti víme dobře. Jirka toho na hřišti vymyslí hodně, to vidíme i na tréninku. Zatím nám to klapalo. Snad to bude pokračovat, až se sezona naplno rozjede," prohlásil Chramosta.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..