Rubriky:

1. liga

Kapitán Sparty Lafata o první kolo v Jihlavě nepřijde. Zbytek trestu mu komise podmínečně odložila

18. července 2013 17:42 - Praha

Útočník a nový kapitán fotbalové Sparty David Lafata v nedělním úvodním ligovém kole v Jihlavě může nastoupit. Disciplinární komise FAČR mu totiž na čtvrtečním zasedání podmínečně odložila zbytek třízápasového trestu ze závěru minulé sezóny. ČTK to řekl její mluvčí Petr Kovář.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Lafata pykal za to, že byl vyloučený v zápase 28. kola v závěru minulé sezóny v Brně. Loktem se ohnal po protihráči a krátce po poločase viděl červenou kartu.

Sparta však poslala žádost, aby komise nejlepšímu střelci posledních tří ligových ročníků zbytek trestu prominula. A komise ve čtvrtek letenskému klubu vyhověla s tím, že zbytek trestu reprezentačního forvarda podmínečně odložila do 31. prosince letošního roku.

V praxi to znamená, že kdyby se Lafata do té doby jakkoli disciplinárně provinil, přitížilo by mu to při dalším případném trestání.

Pro Spartu je Lafatovu omilostnění pro duel v Jihlavě dobrou zprávou. Po odchodu Léonarda Kweukeho do tureckého Rizesporu a onemocnění Romana Bednáře kouč Vítězslav Lavička při skládání útoku má jen omezené možnosti. Na hrotu by případně mohli nastoupit také Václav Kadlec nebo Lukáš Juliš.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..