Teplice - Slovácko 3:2Teplice porazily Slovácko a oplatily mu jarní vysokou prohru

35. Litsingi 1 : 0
39. Jindráček 2 : 0
47. Litsingi 3 : 0
75. Košút 3 : 1
83. Haša 3 : 2

Teplice

Fotbalisté Teplic vstoupili do ligové sezóny domácí výhrou 3:2 nad Slováckem a soupeři oplatili vysokou jarní prohru 0:4. Dvěma góly se blýskl Konžan Litsingi, třetí branku přidal Jindráček. Za Slovácko snížil dvěma trefami Košút. Teplice potvrdily, že první kola zvládají, z posledních osmi sezón prohrály jediné.

Radost teplických fotbalistů. Autor dvou gólů Francis Litsingi a Martin Jindráček (vpravo schovaný za Nivaldem).

Severočeši sice nemohli počítat s bosenským útočníkem Mahmutovičem, kterého do zápasu nepustilo natažené lýtko, po letním posilování to pro ně ale nebyla až tak velká ztráta. Jeho místo zaujal Nigerijec Salami, kraje zálohy další Afričané Litsingi a Nivaldo. Teplice nasadily do základní sestavy čtyři cizince, navíc všechny ze zemí mimo EU. A ofenziva složená hlavně ze zahraničních hráčů hýřila nápady i fotbalovostí.

V 18. minutě se protáhl po pravém kraji Litsingi a přízemním pasem udělal problémy před brankou, dorážející Nivaldo ale v souboji upadl. Potom kontrovalo Slovácko. Reinberk našel centrem Valentu, jenže ten nedokázal v záklonu uklidit míč do odkryté branky.

Pak už rostl tlak Teplic a ve 35. minutě se domácí radovali. Litsingi na hraně vápna vystřelil, sice trefil tyč, ale odražený míč doběhl a vrátil s přehledem do sítě. Slovácko mělo tou dobou velké problémy v defenzivě a ještě do půle inkasovalo podruhé. Doškův odkop po rohu trefil Jindráčka, od něhož se balón odrazil přesně do horního rohu.

Slovácko duel zdramatizovalo

Hned minutu a půl po začátku druhé půle navíc domácí přidali třetí gól. Vachoušek našel obloučkem přes obranu Nivalda a jeho centr uklidil do sítě Litsingi.

Zdálo se, že Tepličtí mají zápas pod kontrolou. Drželi míč a okolo soupeřova vápna se bavili krátkými narážečkami. Jenže pohoda se brzy změnila v bohorovnost, kterou Slovácko umělo potrestat. V 75. minutě Grigara po závaru prostřelil Košút.

Teplice přišly v 80. minutě o Ljevakoviče, jenž si zřejmě obnovil zranění kolena, a dostaly se pod velký tlak. Za další tři minuty si na centr naskočil opět Košút a vedení domácích se smrsklo na jediný gól. Teplice už ale teprve druhou výhru z posledních sedmi vzájemných zápasů udržely.

1. kolo fotbalové Gambrinus ligy:
FK Teplice - 1. FC Slovácko 3:2 (2:0)
Branky: 35. a 47. Litsingi, 39. Jindráček - 75. a 83. Košút. Rozhodčí: Jech - Filípek, Hájek. ŽK: Nivaldo, Kaufman, Ljevakovič, Matula - Volešák, Trousil, Ondřejka, Reinberk, Došek. Diváci: 5730.
Teplice: Grigar - Matula, Kaufman, Lüftner, Krob - Litsingi (90. Krátký), Ljevakovič (81. Čajič), Vachoušek, Nivaldo (68. Vůch) - Salami, Jindráček. Trenér: Ščasný.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Košút, Reinberk - Rada (72. Daníček) - Martan (82. Haša), Valenta, Volešák (61. Ondřejka), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.