Dukla - Olomouc 4:0Pospěch střelecky zářil a Dukla díky jeho čtyřem gólům deklasovala Olomouc

5. Pospěch 1 : 0
6. Pospěch 2 : 0
49. Pospěch 3 : 0
77. Pospěch 4 : 0

Fotbalisté Dukly deklasovali Olomouc 4:0 díky čtyřem gólům Zbyňka Pospěcha. Hanáci prohráli i druhý zápas v sezoně a nenapravili úvodní domácí porážku 1:2 s Libercem, s pražským celkem v nejvyšší soutěži nebodovali poprvé v historii. Pospěch se dvakrát prosadil už v úvodních šesti minutách, další dva zásahy přidal po přestávce.

Dukla slavila zaslouženou výhru po koncertu Pospěcha.

Trenér Dukly Kozel udělal v základní sestavě od prvního kola se Znojmem (1:1) dvě změny. Hlinka v záloze nahradil Ouedraoga a Pázler v útoku Néstora. Na straně hostů zase místo středopolaře Pospíšila dostal od začátku šanci Falta.

Domácím se na Julisce dokonale povedl vstup do utkání. Po olomoucké ztrátě na polovině hřiště utekl na pravé straně Berger a na zadní tyči našel volného Pospěcha. Nejlepší střelec Dukly z minulé sezony se navíc už za minutu téměř z totožné akce prosadil podruhé. Druhou asistenci si připsal Berger.

Sigmu vývoj zápasu zaskočil, a přestože dejvické mužstvo mírně přibrzdila, tak se jí v kombinaci nedařilo a sama branku Dukly dlouho neohrožovala. Až v závěru prvního poločasu střílel těsně vedle bývalý útočník Dukly Lietava.

Dukle vyšel i nástup do druhé půle. Romera po čtyřech minutách přesně nacentroval z pravé strany a Pospěch si hlavou připsal svůj první ligový hattrick.

Domácí se v dalším průběhu soustředili především na defenzivu a soupeři nedovolali duel zdramatizovat. Naopak v 77. minutě se po další Bergerově přihrávce dostal k míči Pospěch, položil si bránícího Dreksu a elegantně přehodil Zlámala. Pátou branku mohl přidat střídající Marek, ale v pokutovém území přestřelil.

Dukla tak ani ve třetím ligovém zápase s Olomoucí na Julisce neinkasovala. Po úvodních dvou bezbrankových remízách na třetí pokus zvítězila.

Dukla - Olomouc 4:0
Branky: 5., 6., 49. a 77. Pospěch. Rozhodčí: Kovařík - Dobrovolný, Mokrusch. ŽK: Pospěch, Kalouda - Ordoš, Lietava, Vepřek, Šindelář. Diváci: 1923. Poločas 2:0.
Dukla: Rada - Romera, Božič, Vorel, Vrzal - Hlinka (71. Kalouda), Gedeon, Malý - Berger, Pospěch (84. Marek), Pázler (81. Néstor). Trenér: Kozel.
Olomouc: Zlámal - Koutný, Dreksa, Škerle, Vepřek - Plšek (28. Šindelář) - Falta (62. Schulmeister), Navrátil, Ordoš, Petr - Lietava (80. Pospíšil). Trenér: Kotůlek.