Rubriky:

1. liga

Čtyři fotbalové kluby mění jarní termíny

11. února 2005 08:22 - PRAHA

Hned čtyři prvoligové fotbalové kluby mění pro jaro domácí hrací termíny. Změny samozřejmě platí s výjimkou zápasů na TV Nova a TV Prima, tam vysílací časy zůstávají stejné. Sparta, Olomouc a Brno přecházejí ze soboty na nedělní podvečerní termín od 17 h s vírou, že do hlediště přijde víc diváků. Naopak České Budějovice místo neděle volí sobotu, a to v zimním čase od 17 h a v letním od 20 h.

 

ČTK/Vladislav Galgonek

Od 21. března, kdy začíná letní čas, přecházejí kluby, které zvolily sobotní termín, na čas od 20 h. Jen Liberec zůstane na 17. hodině. Některé kluby se stále zabývají myšlenkou hrát v květnu i v neděli od 20 hodin, nebo zvolit jako hrací termín pondělní večer. Za pěkného počasí chodí víc diváků ve všední den v pozdějších večerních hodinách. Takové změny ale na jaře nebudou možné.

V této době už mají k vyjádření návrh termínové listiny ročníku 2005/2006, který v případě postupu na mistrovství světa počítá na podzim se šestnácti ligovými koly a začátkem jara už v polovině února.

Účastnické země MS musejí ctít rozhodnutí FIFA, které ukládá ukončení ligových soutěží nejpozději měsíc před startem šampionátu. V případě, že by národní tým do Německa nepostoupil, zřejmě by se na podzim odehrálo patnáct utkání a jarní začátek by byl později.

Přehled oficiálních začátků domácích zápasů prvoligových klubů:
sobota od 17 h (v letním čase kromě Liberce od 20 h): Liberec, Slavia, Ostrava, Slovácko, Zlín, České Budějovice, Opava
neděle od 17 h: Sparta, Teplice, Jablonec, Olomouc, Brno, Příbram, Drnovice, Blšany a Mladá Boleslav.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..