Brno - Bohemians 1905 5:1Klokani utrpěli další debakl. Brno otočilo nepříznivý vývoj a Bohemians nasázelo pět gólů

6. Kalina 0 : 1
15. Traoré 1 : 1
55. Markovič 2 : 1
60. Zavadil (penalta) 3 : 1
69. Pašek 4 : 1
79. Markovič 5 : 1

Fotbalisté Brna se v pondělní dohrávce 2. kola Gambrinus ligy dočkali prvního letošního vítězství. Zbrojovka na domácí půdě rozstřílela Bohemians Praha 1905 vysoko 5:1, dvakrát se prosadil útočník Markovič. Klokani přitom brzy vedli, jenže nezvládli druhý poločas a nakonec utrpěli další debakl - během úvodních dvou kol desetkrát inkasovali, porážce v Brně předcházel neúspěch v Plzni.

Brněnský útočník Miroslav Markovič (uprostřed) se raduje ze vstřelení gólu do sítě Bohemians Praha 1905.

Skóre v 6. minutě otevřel hostující Kalina, ale po čtvrthodině hry vyrovnal Traoré. V druhém poločase přidal dva góly Markovič a po jednom dali Zavadil z penalty a Pašek.

Brňané začali lehkovážně, ztráceli míče ve středu hřiště a jedné z jejich chyb využil k rychlému protiútoku po levé straně Moravec. Po přihrávkách nakrátko poslal Kolář za domácí obranou přízemní centr na volného Kalinu, který otevřel skóre.

Vedoucí branka hosty, kteří prohráli předcházejících 12 venkovních zápasů, nabudila. Také Zbrojovka ale zvýšila úsilí a úvodní čtvrthodinu zakončila vyrovnávacím gólem. Zavadil z pravé strany poslal prudký míč do pokutového území na volného Traorého, tomu nechali zadáci dostatek prostoru ke zpracování a střelou nad brankářem Havránkem dal guinejský fotbalista první gól v české nejvyšší soutěži.

Zbrojovka postupně převzala iniciativu, ale její kombinace postrádaly přesnost. Většinu akcí rozehrával Zavadil, jenž se snažil dlouhými nákopy hledat útočníky Kroupu a Markoviče. Oba hrotoví hráči Brna byli ale důsledně pokryti a prosazovali se pouze s obtížemi.

Zbrojovka ovládla druhý poločas

Jedinou výjimkou byla ve 33. minutě akce Markoviče, jenž oklamal soupeřovy obránce, jeho přízemní střelu však stačil Havránek zneškodnit. Pražané měli sice náznaky útočných akcí, k přesnému zakončení se však v prvním poločase už nedostali.

Po změně stran se už hrálo podle brněnského scénáře. V 55. minutě poslal obránce Hyčka do brejku Paška, po jehož centru od brankové čáry přidal Markovič střelou pod břevno druhý gól.

Naděje Bohemians 1905 na zvrat definitivně padly po hodině hry. Obránce Šmíd držel v pokutovém území za dres Markoviče a následný pokutový kop s jistotou proměnil Zavadil. O devět minut později se ve skrumáži nejlépe zorientoval Pašek a střelecký účet zápasu uzavřel po hrubé chybě obránce Šmída v 79. minutě Markovič.

Gambrinus liga, 2. kolo:
Zbrojovka Brno - Bohemians 1905 5:1 (1:1)
Branky: 55. a 79. Markovič, 15. Traoré, 60. Zavadil z pen., 69. Pašek - 6. Kalina. Rozhodčí: Ardeleánu - T. Kovařík, Hock. ŽK: Hyčka, Kaščák - M. Štochl, Šmíd, Rada. Diváci: 5023.
Brno: Hladký - Hyčka, Schuster, Pernica, Husár (71. Buchta) - Pašek (78. Přerovský), Kaščák, Zavadil, Traoré (64. Glaser) - Markovič, Kroupa. Trenér: Grmela.
Bohemians 1905: Havránek - Kalina, J. Štochl, Šmíd, Šírl - Moravec (74. Nerad), Budínský (57. Bartek), Jindřišek, Rada, Kolář (57. Ndiaye) - M. Štochl. Trenér: Weber.