Rubriky:

1. liga

Stovku teď neřeším. Hlavně se chci uzdravit, tvrdí zraněný kanonýr Libor Došek

31. července 2013 13:12 - Uherské Hradiště

Plánoval, že na začátku sezóny přidá zbývající dva góly a vstoupí do Klubu ligových kanonýrů, ale osud rozhodl jinak. Dvoumetrový útočník Slovácka Libor Došek si minulý pátek na tréninku před zápasem s Jihlavou nešťastně přisedl nohu a kvůli natrženým postranním vazům v koleni se musí šest až osm týdnů nuceně obejít bez fotbalu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jaká byla vaše reakce, když vám lékaři sdělili diagnózu?

To snad nejde ani publikovat. Strašně jsem nadával. Už od prvního okamžiku jsem ale cítil, že mi v koleni něco prasklo, a půjde tudíž zřejmě o vážnější zranění. Hned mi samozřejmě blesklo hlavou, aby neznamenalo konec kariéry. Vždyť je mi pětatřicet. Udělám ale všechno pro to, abych se co nejdřív vyléčil a na trávník se vrátil. Třeba ještě na podzim. Riskovat ale rozhodně nic nebudu.

Dostal jste berle?

Ano, berle a ortézu. Aspoň trochu se pohybovat můžu, takže jsem si nechal napsat vycházky. Nechci jen vysedávat doma. Díky tomu, že mám v autě automatickou převodovku, mohu dokonce i řídit.

Slovácko zvládlo o víkendu ligové střetnutí s Jihlavou i bez vás. Jak jste utkání sledoval?

Na internetu. A byly to pěkné nervy, docela jsem trpěl. Hned po vítězném zápase jsem napsal gratulace klukům i trenérovi Habancovi.

Další ligová utkání vašeho týmu už byste chtěl vidět naživo?

Určitě. Když to jen trochu půjde, chci se vydat už v neděli do Jablonce. Spoluhráče bych před zápasem v kabině aspoň povzbudil. Tuhle sezónu jsme v Uherském Hradišti rozjeli mnohem lépe než obě předchozí, takže doufám, že ji absolvujeme ve větším klidu bez obav o záchranu. Jen mě štve, že já u toho přímo na hřišti delší dobu nebudu.

Napadlo vás, že jste si dlouhodobým zraněním možná notně zkomplikoval cestu do Klubu kanonýrů?

Tak tohle teď neřeším. Hlavně abych byl zdravý a mohl hrát. Tím ale v žádném případě netvrdím, že bych o členství v tak prestižní společnosti elitních střelců nestál. V tuto chvíli je mi ovšem úplně lhostejné, dám-li zbývající dvě branky do stovky v závěru podzimu, na jaře nebo třeba ještě později.

Najdete na nucené pauze třeba i nějaké pozitivum?

Snad jen to, že budu moct být víc s rodinou. Netuším ale, zda jim doma nebudu narušovat jejich zaběhlý režim. Manželka i děti byly totiž doteď zvyklé, že ráno odfrčím z Brna do Hradiště a vracím se až k večeru.

Syn Dominik i dcera Denisa ale určitě přivítají, že budou mít tatínka častěji doma...

Doufám. I když je občas dost sekýruju.

Budete mít náladu teď víc sledovat ligové zápasy či utkání evropských pohárů u televize?

Ani nevím, jestli do toho budu mít chuť. Pokud bude dál hezké počasí, hodlám spíš volný čas trávit venku na vzduchu.

Čestmír Folk, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..