Jihlava - Znojmo 4:0Fotbalisté Jihlavy poprvé vyhráli, deklasovali nováčka ze Znojma

9. Tlustý 1 : 0
24. Marek 2 : 0
74. Jungr 3 : 0
90. Harba 4 : 0

Jihlava

Fotbalisté Jihlavy v nové sezóně Gambrinus ligy poprvé zvítězili. Nováčka ze Znojma porazili v rámci třetího kola vysoko 4:0 a připravili mu po dvou nerozhodných výsledcích první prohru v nejvyšší soutěži. O branky se postarali Tlustý, Marek, Jungr a Harba.

Jihlavský záložník Lukáš Masopust (vlevo) se snaží obejít znojemského obránce Jana Mudru v utkání 3. kola Gambrinus ligy.

Kouč Jihlavanů Komňacký přitom musel před derby se Znojmem řešit samé nepříjemnosti. V týdnu ho postihla ledvinová kolika a na předzápasovém rozcvičení se zranil obránce Josl, kterého musel v základní jedenáctce narychlo nahradit Tlustý.

Už v deváté minutě si ale mohl trenér Vysočiny k tomuto rozhodnutí gratulovat. Byl to totiž právě Tlustý, který si naběhl na Kolouškův roh a na zadní tyči poslal domácí tým do vedení. Jihlava byla dál nebezpečnějším týmem, a to hlavně ze standardních situací.

Znojemský nováček Gambrinus ligy, který v prvních dvou kolech neprohrál, se marně snažil dostat do hry. Hlavně na hrotu zcela odříznutý někdejší reprezentant Heinz se v první půli potkal s míčem jenom sporadicky.

Jungr pojistil tříbodový zisk

V brance hostů se několikrát vyznamenal gólman Hrubý. Ve 24. minutě dokázal vyrazit Šimonkovu střelu, ale na dorážku obránce Marka už byl krátký.

Znojmo v druhém poločase převzalo iniciativu a po hodině hry si vypracovalo nejvýraznější gólovou příležitost. Z vápna tvrdě pálil do poloprázdné branky Zeba, ale Blažek jeho pokus stihl zneškodnit.

Pojistku prvních jihlavských bodů i vítězství v novém soutěžním ročníku dal hlavou 16 minut před koncem Jungr, který předskočil gólmana Hrubého. V poslední minutě svým premiérovým gólem v dresu Jihlavy zpečetil skóre Harba, posila z Hradce Králové.

3. kolo fotbalové Gambrinus ligy:
FC Vysočina Jihlava - 1. SC Znojmo 4:0 (2:0)
Branky: 9. Tlustý, 24. Marek, 74. Jungr, 90. Harba. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Zeman. ŽK: Koloušek - Okleštěk. Diváci: 3149.
Jihlava: Blažek - Marek, Šourek, Kopic, Tlustý - Masopust, Koloušek (89. Karlík), Jungr, Jánoš, Vaculík (81. Přeučil) - Šimonek (62. Harba). Trenér: Komňacký.
Znojmo: Hrubý - Hnaníček, Jonov, Mudra, Helísek - Buchta, Nepožitek, Okleštěk (77. Tomeček), Lacko (51. Zeba), Vašíček - Heinz (67. Hrošovský). Trenér: Kalvoda.