Sparta před koncem v Brně dvakrát udeřila, a tak stejně jako Plzeň zůstává stoprocentní

Čtyři zápasy nabídl nedělní program 3. kola fotbalové Gambrinus ligy. Sparta nastoupila v Brně, kde porážkou na konci jara ztratila titul. Tentokrát především díky vydařenému závěru vyhrála 3:1, takže stejně jako vedoucí Plzeň má plný počet bodů. Velmi sledovaný byl duel v Mladé Boleslavi, kde domácí Štajner poprvé hrál proti svému Liberci. Středočeši vyhráli 4:0, třetí gól dal právě Štajner. Teplice porazily Duklu 2:1 a Jablonec Slovácko také 2:1.

Hráči Sparty oslavují Kadlecův gól v Brně.

Sparta zatím neztratila ani bod. Právě v Brně koncem května nečekaně prohrála a ztratila tím šance na mistrovský titul, Zbrojovce tedy měla co vracet. Až do té doby na ni Letenští uměli zahrát, Brno senzační výhrou 3:2 ukončilo sérii sedmi vzájemných zápasů bez vítězství. A z posledních čtrnácti vzájemných utkání v Brně vyhrála Zbrojovka jen dvakrát.

Domácí byli bojovnější, ale víc šancí měli hosté. Dvě velké zazdil Lafata, takže až Kadlec ve 39. minutě otevřel skóre. Po přestávce se hrálo za deště a bouřky a Zbrojovka vyrovnala, byť Markovič využil ofsajdového postavení. Z výhry se ale nakonec přece jen radoval favorit. V závěru se trefili Hušbauer a Bednář. Sparta tak stejně jako Plzeň zůstává po třech kolech stoprocentní.

Mladé Boleslavi se začátek ligy nepovedl, proti rozjetému Liberci už potřebovala zabrat. Nejsledovanější postavou vzájemného duelu byl domácí internacionál Jiří Štajner. Do Boleslavi přišel v létě právě ze Slovanu, s nímž v letech 2002 a 2012 získal ligový titul.

Posledních pět vzájemných zápasů vyhrál Liberec a vstřelil při tom 15 branek, tentokrát však jeho série skončila. Již do přestávky získali Středočeši dvoubrankový náskok. Hned v úvodu skóroval Chramosta a po hrubce brankáře Kováře se pak mohl radovat Fabián. Po přestávce se Štajnerův příběh naplnil, po přímém kopu Jarolíma dal hlavou třetí gól. Debakl podtrhl v závěru Kysela.

Teplice i Dukla měly po dvou kolech čtyři body, takže se mohly v klidu chystat na vzájemný duel. Teplice doma s Duklou ještě neprohrály a v tomto duchu zápas také odehrály. Ljevakovič se trefil do přestávky, po ní zvýšil Litsingi a bylo rozhodnuto. Hostující útočník Pospěch, který dal v minulém kole Olomouci čtyři branky a díky nim je nejlepším střelcem ligy, se tentokrát neprosadil. V závěru snížil z penalty Malý.

Jablonec ve čtvrtek vyhrál v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy nad Strömsgodsetem 2:1 a ve čtvrtek ho čeká v Norsku náročná odveta. Jelikož však v lize měl zatím jen jeden bod, Slovácko už doma nutně potřeboval porazit a žádné velké šetření sil na pohár si tudíž nemohl dovolit. Pomohl mu Třešňákův gól hned v úvodu, po přestávce vedení zvýšil Piták a domácí se dočkali výhry, v závěru už jen snížil Volešák.