Plzeň - Ostrava 4:0Po Klokanech zdemoloval plzeňský mistr i nebohý Baník

26. Kovařík 1 : 0
28. Wágner 2 : 0
45. Hořava 3 : 0
56. Ďuriš 4 : 0

Podobnou soupeřovou demolicí jako v úvodním ligovém kole skončilo i druhé domácí vystoupení mistrovské Plzně. Po pražských Klokanech převálcoval Vrbův tým i ostravský Baník, byť mu nastřílel o gól méně. I tak má vstup do fotbalové ligy přímo famózní - po třech podzimních dějstvích má na kontě devět bodů a třináct nastřílených branek.

Hráči Plzně oslavují první gól utkání s Baníkem Ostrava.

Dvacet minut Plzni trvalo, než přelstila zesílenou a umně organizovanou defenzívu Baníku, do níž se bez váhání zapojovalo i sedm hráčů. Po dvaceti minutách posadil Hejda balón přesně na hlavu podzimního střelce Wágnera, jenže gólman Bárta jeho příležitost bravurně zlikvidoval a ostravský kotel ho oslavoval jako svého hrdinu.

Trochu předčasně, neboť takřka vzápětí přišly dvě hořké minuty, během nichž Bárta dvakrát inkasoval. Nejprve se natahoval marně po Kovaříkově střele z trestného kopu posazené přesně k tyči, zanedlouho se pro změnu ze země díval, jak Wágner trefuje po Rajtoralově akci tyč, aby se ovšem k odraženému balónu prodral nejrychleji ze všech a míč do sítě přece jen procpal.

I bez čtyř mužů úspěšné pohárové sestavy z Tallinu tak plzeňský mistr utkání promptně rozhodl, ale chtivý útočení a hladový po gólech byl dál. Ďurišův oblouček však bránu těsně minul, Wágnerovu příležitost zastavilo břevno a navrch i odmávaný ofsajd. Pár vteřin před odchodem do šaten se ale domácí pojišťovací branky přece jen dočkali. Po skákavé střele Hořavy z dobrých dvaceti metrů sice Bárta skočil, ale míč mu podklouzl pod tělem do sítě, takže odcházel z trávníku se studem ve tváři.

Po půli demolice nebohého Baníku pokračovala, neboť jeho rozklížená a zdeptaná obrana přestala existovat. Při Ďurišově střeleckém zápisu se jen bez zájmu dívala, jak slovenský legionář v plzeňských službách překonává Bártu počtvrté.

Další pohromy už byli nebozí hosté ušetřeni, neboť několik slibných příležitostí plzeňští fotbalisté promarnili, další mnohdy i se štěstím zachraňoval a reputaci si napravoval Bárta.

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 4:0
Branky: 26. Kovařík, 28. Wágner, 45. Hořava, 56. Ďuriš. Rozhodčí: Franěk - Kovařík, Vlasjuk. ŽK: Hejda - Vomáčka, Kukec. Diváci: 11 108. Poločas: 3:0.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský (74. Petržela)  - Darida (78. Horváth), Hořava - Rajtoral, Ďuriš, Kovařík - Wágner (64. Tecl). Trenér: Vrba.
Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Dedič - Lukeš, Droppa, Kukec (67. Holzer), Engelmann (46. Milosavljev) - Fantiš, Rolinc. Trenér: Svědík.