Slavia - Olomouc 2:3Hanáci se v Edenu zvedli, naopak Slavia spadla na předposlední příčku

35. Šindelář 0 : 1
61. Navrátil 0 : 2
69. Petrák 1 : 2
80. Lietava 1 : 3
88. Kisel 2 : 3

Závěrečný duel 3. kola fotbalové Gambrinus ligy proti sobě svedl dva týmy, které se na začátku sezóny už nutně potřebovaly výsledkově chytit. Trochu překvapivě se to povedlo hostujícím Hanákům, kteří byli celý zápas v Edenu lepší. Olomouc porazila Slavii 3:2, získala první body a opustila poslední místo. Naopak sešívaným, kteří si plánovali útok na přední příčky, dál zbývá jediný bodík, předposlední pozice a znovu i spousta starostí.

Fotbalisté Sigmy Olomouc Jan Javůrek (vlevo) a Pavel Dreksa slaví vítězství na hřišti pražské Slavie.

Refrén z Rockyho měl při nástupu na hřiště patřičně naladit dva týmy, jimž se úvodní dvě kola nepovedla. Slavia získala jen bod a Olomouc dokonce žádný, takže zaznamenala nejhorší vstup do sezóny v historii samostatné ligy. V panujícím vedru zely ochozy prázdnotou a hráči se museli vyrovnat také s poničeným trávníkem, na němž zanechal stopy nedávné koncerty Depeche Mode a Iron Maiden.

První šanci si vytvořili Hanáci, a hned gólovou. Na Javůrkův přímý kop si v 8. minutě naběhl stoper Dreksa a těsně před Černým míč tečoval. Zkušený domácí brankář ovšem předvedl vynikající zákrok a Dreksa už v pádu nestačil míč dotlačit do odkryté branky. Olomouc byla i v dalších minutách pohyblivější a tvořivější, na další zajímavé momenty se však čekalo. Mdlí slávisté si zahrávali a po půlhodině Schulmeister před prázdnou brankou jen těsně nedosáhl na nadějný centr.

Přišlo tedy to, co přijít muselo. Na Schulmeisterův roh sešívaní znovu jen zírali, a tak hlavičkující Šindelář měl dost prostoru, aby zamířil přesně k tyči. Jen o dvě minuty později pak Falta ze sóla trefil tyč a domácí kotel začal pískat a dožadovat se svojí Slavie. Jedinou pořádnou šanci domácích do přestávky měl Petrák, ale po rohu z nadějné pozice těsně minul.

Slavia na vyrovnání nedosáhla

O přestávce zůstal v kabině neviditelný Fenin a slávistický útok přišel zachraňovat Škoda. Bránění standardek nebylo silnou stránkou Petroušova výběru, po dalším Schulmeisterově rohu hlavičkoval jen těsně vedle urostlý Lietava. Hanáci se přesto pojišťujícího gólu dočkali. V 61. minutě zazdil nadějný útok lacinou ztrátou míče Čonka, nabídl hostům brejk tři na dva a volný Navrátil ho proměnil.

A po dalším rohu už měli Hanáci vést 3:0, jenže asistent rozhodčího Kříž Dreksovu regulérní dorážku překazil odmáváním ofsajdu. Slavii to přišlo vhod. Po rohu na druhé straně zaváhal gólman Zlámal a důrazný Petrák snížil na 1:2.

Jenže fotbalová spravedlnost slepá nebyla. Když Javůrek nachytal Černého, zkušenému gólmanovi ještě pomohlo břevno. Další rychlý brejk ovšem Lietava proměnil ve třetí gól. Kisel už z přímého kopu stačil dvě minuty před koncem jen snížit, slávistům nepomohla ani krátká přesilovka po vyloučení Škerleho.

Gambrinus liga - dohrávka 3. kola:
Slavia Praha - Sigma Olomouc 2:3 (0:1)
Branky: 69. Petrák, 88. Kisel - 35. Šindelář, 61. Navrátil, 80. Lietava. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Kříž. ŽK: Juhar, Škoda - Schulmeister, Lietava, Škerle, Zlámal. ČK: 89. Škerle. Diváci: 5842.
Slavia: Černý - Nitrianský (66. Škutka), Petrák, Bortel, Čonka - Gecov, Zmrhal - Koreš (55. Štěpán), Kisel, Juhar - Fenin (46. Škoda). Trenér: Petrouš.
Olomouc: Zlámal - Vidlička, Dreksa, Škerle, Javůrek - Šindelář - Schulmeister (77. Varadi), Pospíšil (61. Houska), Navrátil, Falta - Lietava (83. Doležal). Trenér: Kotůlek.