Rubriky:

1. liga

Ze čtyř zraněných při fotbale v Brně zůstává v péči lékařů žena

5. srpna 2013 12:11 - Brno
(Aktualizováno: 5. srpna 2013 15:18)

V péči lékařů Fakultní nemocnice v Brně zůstává žena zraněná při nedělním ligovém zápase mezi fotbalisty Zbrojovky a Sparty. Ji, další ženu a dvě děti zranil kus ulomeného stromu, který se zřítil mezi diváky. Stav ženy je vážný, ale stabilizovaný, řekla mluvčí nemocnice Anna Mrázová.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Obě ženy utržily zranění na hlavě; jedna byla zraněna vážně, druhá lehce. U druhé nebyla nutná hospitalizace, stejně jako u dětí, které vyvázly s oděrky. Brněnský fotbalový klub nabídne fanouškům za utrženou fyzickou újmu satisfakci. Případem se zabývá policie.

"Místo nešťastné události jsme ohledali a zadokumentovali. Vyžádáme si k ní znalecký posudek," řekla policejní mluvčí Petra Vedrová. Zda by ve věci mohlo být zahájeno trestní řízení, nelze zatím podle ní říci.

Strom spadl při silné bouřce do sektoru diváků. Vedení Zbrojovky nabídne těm, které větvě při poryvy větru zranily, satisfakci za újmu, která se jim nikoliv vinou klubu stala. "Satisfakcí bude zřejmě permanentní vstupenka na celou sezónu, dres podepsaný všemi hráči," řekl výkonný ředitel klubu Vlastimil Ostrý. Větve spadly ze stromů, které rostou mimo areál stadiónu.

Nepřízeň počasí nešla předvídat

"Během nejbližších dní, jakmile to zdravotní stav zraněných dovolí, se s těmito fanoušky spojíme," uvádí klub v prohlášení na svých stránkách. Po dlouhém období sucha přišla silná bouře právě v době, kdy na ligový zápas v Brně přišla největší divácká návštěva za 12 let.

"Klub vynaložil maximální úsilí k zabezpečení chodu tak významného a prestižního utkání. Nicméně je logické, že tak silnou nepřízeň počasí a povětrnostních podmínek nemohl nikdo předvídat. Ať už uvnitř stadiónu na nekrytých a nechráněných tribunách, tím méně mimo něj," uvádí brněnský klub v prohlášení.

Silná bouře způsobila četné komplikace, jen na jižní Moravě měli hasiči více než 200 výjezdů, přičemž týdně vyjíždějí obvykle ke 160 zásahům. Neštěstí na fotbale v Brně bylo přitom nejzávažnější událostí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..