Dukla - Slavia 0:1Slavia napravila v malém derby zpackaný úvod podzimu, série Dukly po roce skončila

27. Kisel 0 : 1

Úspěšná domácí série Dukly táhnoucí se od 2. září loňského roku skončila. V malém pražském derby totiž Kozlův tým po třinácti předchozích utkáních bez prohry musel na Julisce kapitulovat v duelu se Slavií, o jejímž premiérovém vítězství v tomto ročníku rozhodl kapitán Karol Kisel vydařenou střelou už v úvodním poločase. Hosté z Edenu tak importem tří bodů napravili zpackaný úvod do ligového podzimu.

Záložník pražské Slavie a kapitán týmu Karol Kisel rozhodl jediným gólem o vítězství červenobílých v malém derby proti Dukle.

Nešlo o plané hrozby. Slávistický kouč Michal Petrouš po domácí blamáži s Hanáky skutečně do sestavy sáhl a v malém derby s Duklou ji na čtyřech místech pozměnil. Třeba Gecova s Feninem nechal na lavičce a místo nich poslal na mokrý trávník Julisky Škodu a Štěpána. Musel hru oživit, i když zpočátku to patrné nebylo, neboť duel se nesl ve znamení oboustranné opatrnosti a snahy nedopustit se chyby.

I tak byla Slavia střelecky aktivnější, jenže Petrák domácí bránu vysoko přestřelil a při druhém pokusu zase o notný kus minul, Škoda se do šance neprodral, Štěpánovo a Kiselovo hledání spoluhráčů v šestnáctce Dukly také vyznělo naprázdno.

S přibývajícími minutami se ovšem začal stále víc prosazovat domácí celek. Zpřesnil kombinaci, zrychlil pohyb, takže zatlačil soupeře k Černého šestnáctce a nutil ho bránit. Úspěšně, neboť první velkou šanci Bergera slávistický gólman vyrazil a i s dorážkou Pázlera si věděl rady.

Kisel prolomil tradici

Ve chvílích, kdy měl tlak Dukly gradovat, ovšem přišel rychlý výpad Slavie a její první střela mířící mezi tyče. Pochopitelně od kapitána Kisela, který se po přihrávce Nitranského nerozpakoval a propálil Radu. Tradice derby tak byla porušena, neboť po čtyřech předchozích bezbrankových remízách padl konečně gól.

Jak se nakonec ukázalo, gól rozhodující a pro Slavii vítězný. Dukla se sice po změně stran hnala za vyrovnáním, logicky si vynutila převahu, ale do šancí se proti organizovaně, i když s přivývajícím časem dosti pasivně hrajícím hostům nedostala, natož aby skóre alespoň srovnala. Zvláště, když v hektickém nastavení přišla o vyloučeného Vorla.

Dukla - Slavia 0:1
Branka: 27. Kisel. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, T. Kovařík. ŽK: Gedeon, Pospěch - Kisel, Nitrianský. ČK: 90. + 2. Vorel. Diváci: 4 916. Poločas 0:1.
Dukla: Rada - Romera (80. Marek), Božič, Vorel, Vrzal - Kalouda, Gedeon (87. Štětina), Malý - Berger, Pospěch, Pázler (56. Hašek). Trenér: Kozel.
Slavia: Černý - Nitrianský, Kolařík (56. Škutka), Bortel, Dostál - Petrák, Zmrhal - Štěpán (65. Koreš), Kisel, Juhar (90. Čonka) - Škoda. Trenér: Petrouš.