Příbram - Brno 2:1Příbram otočila zápas proti Brnu a slaví první výhru

73. Zavadil (penalta) 0 : 1
79. Tarczal 1 : 1
84. Pilík 2 : 1

Příbram

Fotbalisté Příbrami ve 4. kole první ligy porazili Brno 2:1 a připsali si první výhru v sezoně. Hosté vedli od 73. minuty po gólu Zavadila z penalty, ale domácí otočili skóre díky Tarczalovi a Tomášovi Pilíkovi, který se trefil z přímého kopu.

Fotbalisté Příbrami oslavují vítězství nad Brnem.

Domácí se museli obejít bez své největší letní posily, protože útočník Švancara přišel na hostování do Příbrami právě z Brna a dohoda klubů mu znemožňovala nastoupit ve vzájemném utkání. Trenér Straka místo něj postavil do útoku Krbečka, který však vydržel na hřišti jen 28 minut, po nichž odstoupil kvůli zranění.

Krbeček se do té doby stihl podílet na největších příbramských příležitostech prvního poločasu. V deváté minutě po jeho přihrávce zblízka střílel Tarczal, ale Hladký míč vyrazil a zakončení Danoského o tři minuty později šlo mimo. Hosté výrazněji ohrozili příbramskou branku jen jednou zásluhou Paška, jehož střela volejem z hranice pokutového území šla do tyče.

Nevýraznou pasáž hry z druhé části úvodního poločasu uťala přestávka a krátce po začátku druhé půle mohl otevřít skóre Abraham, jehož hlavičku s obtížemi vytěsnil Hladký. Domácí měli nadále územní převahu, kterou však nedokázali využít, zatímco Brno z minima vytěžilo maximu.

V 72. minutě po sérii svých dvou prvních rohů v zápase se dostal k míči na levé straně pokutového území Traoré a po kličce Tarczalovi upadl. Rozhodčí odpískal penaltu, kterou Zavadil bezpečně proměnil střelou k pravé tyči.

Domácí vrhli všechny síly do útoku a penaltový hříšník Tarczal v 79. minutě odčinil svůj faul. Na hranici šestnáctky se s míčem otočil kolem bránícího hráče a přízemní střelou k tyči vyrovnal na 1:1. Nažhavená Příbram pokračovala v tlaku a za pět minut dokonala obrat. Střídající Pilík zakroutil přímý kop přibližně z 25 metrů přesně do levého horního rohu a zařídil tím první příbramskou výhru v sezóně.

1. FK Příbram - Zbrojovka Brno 2:1 (0:0)
Branky: 79. Tarczal, 84. Pilík - 73. Zavadil z pen. Rozhodčí: Ochotnický - Filípek, Vlasjuk. ŽK: Hájovský, Mareš, Abraham - Kroupa, Kaščák, Husár.
Příbram: Hruška - Jugas, Mišůn, Hájovský, Divíšek - Mareš (59. Stratil), Abraham (76. T. Pilík), Mašán, Tarczal, Danoski - Krbeček (28. Řezníček). Trenér: Straka.
Brno: Hladký - Janotka, Schuster, Pernica, Husár - Pašek (60. Frejlach), Kaščák, Zavadil, Traoré - Markovič (67. Škoda), Kroupa. Trenér: Grmela.