Rubriky:

1. liga

Schytal jsem rány zepředu, zezadu, do nohou, ale hlavní je vítězství, těšilo libereckého Šurala

13. srpna 2013 10:28 - Liberec

Nepřehlédnutelnou postavou libereckých fotbalistů v zápase s Jihlavou byl Josef Šural. Po zákroku na něj se vyfauloval Milan Kopic a v následné početní převaze Slovan vstřelil rozhodující gól, na který právě Šural nahrával hlavičkujícímu Rybalkovi.

 

Radek Petrášek, ČTK

Jak viděl liberecký záložník situaci, po níž musel jihlavský hráč pod sprchy? „Moc si toho nepamatuji. Dal jsem si míč na prsa a soupeřovu kopačku mám obtisknutou na zádech. A ani jsem zpočátku nevěděl, že z toho byla pro protihráče červená karta. To mi řekli až při ošetřování za lajnou. Vyloučení zápas hodně ovlivnilo," tvrdil Šural.

„Během utkání jsem schytal i další rány zepředu, zezadu, do nohou. Hlavní je ale vítězství," prohodil fotbalista, který si pochvaloval spolupráci se střelcem gólu. „Zacentroval jsem na malé vápno, Rybalka tam výborně vběhnul a trefil se do brány," popsal klíčový moment duelu.

Parádní start do sezóny

Liberečtí jsou třetí v tabulce. „Devět bodů je skvělých. Když k tomu připočteme pohárové postupy přes Rigu a Curych, tak nám rozjezd do sezóny nadmíru vyšel. Do dalšího ligového kola doléčíme zranění a šrámy," uvažoval.

Příští zápas čeká Liberec v Brně. „Těším se na návrat do míst, kde jsem prožil začátek fotbalové kariéry. Uvidíme, jestli ale při současné konkurenci v kádru vůbec budu hrát. Záleží na trenérovi. Snad to vyjde," meditoval Šural. „Jsem zvědavý na reakci diváků. Při minulém vzájemném souboji v Liberci mě mrzelo pískání a nadávky ze strany brněnských fanoušků na adresu našeho útočníka Michaela Rabušice. Beru to tak, že jsme tým," zamyslel se liberecký hráč.

Jihlavský Milan Kopic ke svému vyloučení pod Ještědem poznamenal: „Šurala jsem trefil, ale ne naplno. Ani hlavní rozhodčí nevěděl, jak to bylo. Běžel se zeptat svého asistenta na čáře. Kdyby mi dal sudí rovnou červenou a byl rozhodný, tak to vezmu lépe." Hosté se pak stáhli jen do defenzivy. „Je jasné, že početní oslabení určilo další scénář zápasu. Kluci hodně bránili a existovaly jen dvě varianty: buď dá Liberec gól, nebo udržíme bezbrankový stav, což se nakonec nepovedlo," dodal Milan Kopic, který je starším bratrem jabloneckého Jana Kopice.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..