Rubriky:

1. liga

V kabině jsem musel zvýšit hlas, přiznal Vrba po těsné výhře nad Znojmem

13. srpna 2013 13:15 - Brno

Na těsné vítězství nad Znojmem se fotbalisté Plzně nadřeli víc, než sami čekali. Trenér prvoligového lídra Pavel Vrba prozradil, že až důrazná promluva o přestávce v kabině pozvedla výkon jeho týmu, který nakonec vydřel za výhru 1:0 všechny tři body.

 

Václav Šálek, ČTK

Co se dělo v poločase za bezbrankového stavu v plzeňské šatně?

Musel jsem notně zvýšit hlas. Bylo potřeba některým hráčům připomenout, že když nastupují v základu teď, kdy máme hodně nahuštěný program, nemusí tomu tak být napořád. Pozici v týmu si každý vytváří sám, a nikoli tím, že víc postává, než běhá. Druhou půli jsme přece jen odehráli líp. Přesto asi mohu konstatovat, že to byl náš nejhorší výkon v nové sezóně. Zaplať pánbůh za to, že jsme dali aspoň jeden gól a bodovali naplno. Což se třeba Teplicím se Znojmem nepovedlo.

Proč jste si proti předpokládanému outsiderovi vytvořili tak málo šancí?

Znojemští se po debaklu v Jihlavě vrátili k důsledné defenzívě, kterou mají výtečně propracovanou. Přesto jsme se už do pauzy dostali do tří solidních střeleckých příležitostí. Kdybychom aspoň jednu proměnili, asi bychom měli cestu k výhře snadnější. Je ale pravda, že bychom se měli dostávat do šancí proti nováčkovi mnohem častěji.

Poprvé se vedle sebe ve středu hřiště postavili Horváth, Darida i Hořava. Jak jejich spolupráce fungovala?

Složení mužstva bylo ovlivněno zdravotními problémy, které momentálně souží Koláře, Kovaříka i Petrželu. Je pravda, že zmínění tři záložníci na sebe nejsou dosud tolik zvyklí, i proto nám možná souhra tentokrát trochu vázla. Až budoucnost ukáže, zda budou takhle pospolu nastupovat častěji.

Myslíte si, že pozorovatelé z Mariboru, s nímž se střetnete o Ligu mistrů, byli z vašeho výkonu moudří?

To netuším. Je možné, že jsme jim pořádně zamotali hlavy. To se uvidí už příští týden.

Ještě předtím vás ovšem čeká v sobotu ligový šlágr se Spartou, která se prozatím chlubí, stejně jako vy, stoprocentní bilancí. Těšíte se na prestižní duel?

Samozřejmě. Věřím, že zápas bude ozdobou podzimní části soutěže a že k němu úplně všichni přistoupí naprosto korektně. Tím mám na mysli i novináře. Sám jsem zvědavý, co všechno se v týdnu před utkáním v médiích objeví včetně připomínání některých událostí z našeho minulého vzájemného střetnutí v Plzni.

Čestmír Folk, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..