Olomouc podala protest kvůli řízení zápasu s Teplicemi

Olomouc

Sigma Olomouc podala protest kvůli řízení duelu čtvrtého kola fotbalové Gambrinus ligy s Teplicemi. Vedení klubu po remíze 2:2 poukazuje na nejméně tři špatně posouzené situace, které podle jeho názoru ovlivnily výsledek.

Adam Varadi vstřelil první gól, ale pak dostal červenou. Podle Olomouce nespravedlivě.

Sigma v utkání vedla díky brance Adama Varadiho, po jeho vyloučení v 66. minutě za faul na Jana Kroba ale hosté skóre díky Aidinu Mahmutovičovi a Ivo Táborskému otočili. Na konečných 2:2 vyrovnal dvě minuty před koncem Martin Doležal.

Červená karta pro Varadiho je jedním z momentů, kdy podle zástupců Olomouce rozhodčí Jan Jílek chyboval. "Varadi v souboji nepoužil nepřiměřenou sílu, brutalitu, nešel do souboje s úmyslem protihráče zranit, když podle videozáznamu protihráče ani nezasáhl," uvedl klub v prohlášení.

Hanáci si stěžují i na to, že bez trestu uniklo kopnutí Varadiho protihráčem po čtvrthodině hry a také na neodpískání penalty za faul na záložníka Martina Pospíšila v 65. minutě.