V zápase Plzně se Spartou gól nepadl, to Jablonec se Znojmem nastřílely celkem deset gólů

Fotbalisté Plzně remizovali ve šlágru 5. kola Gambrinus ligy se Spartou bez branek. Oba týmy tak zůstávají v čele tabulky a drží neporazitelnost. Neuvěřitelných deset gólů padlo mezi Jabloncem a Znojmem. Severočeši dvakrát vedli o dva góly, přesto si oba týmy nakonec body dělily po remíze 5:5. Mizernou bilanci z posledních zápasů nevymazal Baník Ostrava, který i v Příbrami prohrál 0:4. Liberec zvítězil brankou Rybalky v Brně 1:0 a Jihlava se s Duklou rozešla po výsledku 1:1.

Bořek Dočkal ze Sparty (vpravo) se snaží zastavit obránce Davida Limberského z Plzně.

Plzeň ani Sparta ještě v předchozích čtyřech kolech neztratily ani bod a jejich vzájemný zápas tak byl jednoznačným bojem o vedení v tabulce. Plzeň zahrozila už po pěti minutách, Petrželovu střelu ale zblokoval Holek a vzápětí Spartu zachraňoval na zadní tyči Kadeřábek. Na druhé straně parádní patičkou uvolnil Hušbauer Krejčího, jenž posunul Kadlecovi. Ten ale bránu přestřelil.

Po půlhodině hry při rychlém brejku utíkali tři viktoriáni na tři sparťany a akci zakončoval střelou Darida. Přízemní střela rozvlnila síť, ale pouze zvenčí. Po hodině hry vypálil ze standardní situace také Horváth, ale těsně minul. Gól nakonec nevstřelil ani jeden tým, takže oba celky i nadále vévodí ligové tabulce.

Jablonec dvakrát ztratil dvoubrankové vedení

Jablonec, účastník play off Evropské ligy, sehrál atraktivní zápas se Znojmem. Už od 3. minuty prohrával po brance Helíska, ale odpovědět dokázal velmi brzy. A do konce první půle hned třikrát. Střelecky se prosadili Piták a dvakrát Kopic. Nováček soutěže však zbraně nesložil a ve druhé půli zásluhou dvou zásahů bývalého reprezentanta Heinze vyrovnal na 3:3.

Zelenobílým se i podruhé podařilo odskočit svému soupeři na rozdíl dvou branek, když se prosadili Vaněk a střídající Jablonský. Znojmo ale zopakovalo husarský kousek, když i podruhé dokázalo manko smazat. Čtyři minuty před koncem zápasu vstřelil gól naděje pro hosty Okleštěk a ve druhé minutě nastavení zařídil Moravanům bod z bláznivého zápasu Reljič.

Třetí porážka 0:4 v řadě

Baník Ostrava padá do velké krize. Po dvou porážkách 0:4 od Plzně a Jablonce Ostravané stejným výsledkem prohráli i na hřišti Příbrami. Středočechy poslal do vedení už v 18. minutě Mareš, další tři góly přidali domácí ve druhé půli. Jugas dorazil střelu Divíška a Stratil se prosadil dalekonosnou ranou. Stejný hráč se pak postaral o čtvrtý zásah, když střelou na přední tyč překonal brankáře Baníku počtvrté.

Liberci se proti Zbrojovce daří, z předchozích čtyř zápasů vyhrál tři. A tři body si z Brna odvezli Severočeši i v pátém kole. Postaral se o to záložník Sergej Rybalka, který v 19. minutě parádně zakroutil míč do branky z přímého volného kopu. Další gól v průběhu zápasu nepadl a hráče Slovanu tak může těšit výhra před prvním zápasem 4. předkola Evropské ligy proti Udine.

Dukle se na hřištích soupeřů v posledních zápasech vůbec nedaří. Z posledních deseti utkání vyhráli Pražané jen jednou. A získat tři body se jim nepodařilo ani v duelu s Jihlavou. V 50. minutě sice poslal domácí do vedení Šourek, o osm minut později však Blažka překonal Štetina. Hosté dohrávali od 64. minuty v početní převaze, když sudí vyloučil Tomáše Marka, který jako poslední hráč v poli zahrál rukou, využít toho ale nedokázali.

Jablonec - Znojmo 5:5on-line
Branky: 15. Piták, 34. Kopic, 38. Kopic, 77. Vaněk, 81. Jablonský - 3. Helísek, 54. Heinz, 75. Heinz, 86. Okleštěk, 90.+2 Reljič.
Příbram - Ostrava 4:0on-line
Branky: 18. Mareš, Jugas, 80. Stratil, 90. Stratil.
Brno - Liberec 0:1on-line
Branka: 19. Rybalka.
Plzeň - Sparta 0:0on-line