Jihlava - Dukla 1:1Jihlava proti Dukle neudržela vedení a je ráda za remízu

51. Šourek 1 : 0
57. Štetina 1 : 1

Remízou 1:1 se rozešli fotbalisté Jihlavy a pražské Dukly v utkání 5. kola první ligy. Domácím nepomohlo, že na začátku druhého poločasu vedli po trefě stopera Ondřeje Šourka. Vyrovnání Dukly zařídil také obránce Vít Štětina. Jihlava se navíc bála o bod poté, co hrála téměř půl hodiny bez vyloučeného obránce Tomáše Marka. Duel Jihlavy s Duklou v nejvyšší soutěži i potřetí skončil smírem, oba týmy marně doufaly, že si dnes připíší druhé vítězství v sezoně.

Marek Jungr z Jihlavy (vlevo) před brankářem pražské Dukly Filipem Radou.

Jihlavané byli od úvodních minut aktivnějším celkem, Dukla se naopak před Blažkovu bránu dostávala jen sporadicky. Přesto hosté mohli jít do vedení, kdyby Pospěch ranou zblízka netrefil jen domácího brankáře.

Vysočina odpověděla technickým pokusem kapitána Vaculíka, hrajícího 100. ligový zápas. Na branku si ale musela počkat až do druhé půle. Domácí znovu potvrdili svoji sílu při standardních situacích a po Kolouškově rohu se prosadil hlavičkující Šourek.

Jenže z vedení se domácí fotbalisté radovali pouze necelých sedm minut. Z 25 metrů totiž napřáhl Štetina a střelou k pravé tyči nedal Blažkovi sebemenší šanci. Jihlava řešila další velký problém hned vzápětí: obránce Marek zastavil brejk soupeře na půlce hřiště jen za cenu červené karty a nechtěně navázal na svého spoluhráče Kopice, který pro změnu nedohrál minulý zápas v Liberci.

Výhodu jednoho muže v poli ale Dukla v závěru utkání nevyužila. Ke gólu měl nejblíže dvanáct minut před koncem její kanonýr Pospěch, s jehož střelou si ale Blažek nadvakrát poradil. Pospěch tak od druhého kola, kdy se čtyřmi trefami blýskl v duelu s Olomoucí, na další zásah čeká marně.

5. kolo fotbalové Gambrinus ligy:
Vysočina Jihlava - Dukla Praha 1:1 (0:0).
Branky: 51. Šourek - 57. Štětina. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Černý. ŽK: Přeučil - Kalouda, Malý, Hlinka. ČK: 64. T.Marek (Jihlava). Diváci: 2450.
Jihlava: Blažek - Vaculík, Tlustý, Šourek, T. Marek - Masopust (59. Kliment), Koloušek, Jungr (84. Šimonek), Jánoš, Harba - Přeučil (63 Karlík). Trenér: Komňacký.
Dukla: Rada - Romera, Štětina, Božič, Vrzal - Hašek, Hlinka, Kalouda (76. Néstor), Gedeon, Berger (90. J. Marek) - Pospěch. Trenér: Kozel.