Rubriky:

1. liga

Slavia znovu dluží hráčům, tentokrát část prémií

17. února 2005 16:21 - PRAHA

Týden před startem jarní části fotbalové ligy pražská Slavia znovu hasí doutnající spory mezi hráčským kádrem a vedením klubu. Fotbalistům podle informací ČTK na účty stále nedorazila část prémií za podzimní část sezóny. Vedení Slavie se k údajným dluhům nechtělo obšírněji vyjadřovat a potvrdit, zda mají hráči u klubu opravdu znovu své pohledávky.

 

ČTK/AP

"Jsme soukromá obchodní společnost a evidujeme všechny závazky i pohledávky. Nemůžeme neustále do médií komentovat naše finanční toky," řekl tiskový mluvčí klubu Alexander Kliment. "Doufáme, že stejně budou postupovat i hráči, kteří jsou našimi obchodními partnery," dodal Kliment.

Bude nuset Slavia řešit finanční problémy dalšími odchody hráčů?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Dlužné částky nyní údajně dosahují řádově desítek tisíc korun na hráče, podle domluveného splátkového kalendáře měly být dluhy vyrovnány do 15. února. Fotbalisté se ale ani dva dny po vypršení domluveného termínu slíbených peněz nedočkali a nyní jim znovu došla trpělivost.

"K nastalé situaci se nemůžeme detailněji vyjadřovat. Ale mohu potvrdit to, že lhůta splátky nyní opět nebyla dodržena," řekl kapitán mužstva Radek Bejbl. "Ale tady teď nejde jen o nás. Jde nám také o dobro a budoucnost Slavie. Ale to, co se děje teď, situaci rozhodně neprospívá," dodal dvaatřicetiletý stoper.

S ním souhlasil i záložník Václav Koloušek, který v jarní části sezóny chystá návrat na trávníky poté, co překonal akutní leukémii. "Současný stav bohužel absolutně nekoresponduje s tím, co v prosinci garantoval finanční ředitel ENIC pan Colecott. Ale my jinak tu situaci pod hrozbou vysokých pokut komentovat nemůžeme," podotkl Koloušek.

Vedení klubu řešilo finanční závazky vůči hráčům už loni v prosinci, kdy jim údajně mělo dlužit až třicet milionů korun. Fotbalisté dokonce vyhrožovali, že hromadně podají výpovědi. Slavia, především díky finanční injekci od firmy ENIC, která klub vlastní, hrozící rebelii zažehnala. Hráči tehdy vedle doplatků dlužných částek také vyžadovali záruky, že se už podobná situace nebude opakovat.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..