Teplice zpráskaly Slavii sedmi góly, Slovácko i v devíti vyválčilo bod z Ďolíčku

Fotbalisté Teplic zvítězili v dohrávaném utkání 5. kola Gambrinus ligy na stadiónu Slavie v Edenu vysoko 7:0. Hattrick vstřelil Mahmutovič, Pražané dohrávali od 69. minuty bez vyloučeného kapitána Kisela. Svěřenci Zdeňka Ščasného udrželi ligovou neporazitelnost a vyšvihli se na čtvrtou příčku s dvoubodovou ztrátou na vedoucí duo Plzeň, Sparta. Ve druhém pondělním utkání remizovalo Slovácko v Ďolíčku proti Bohemians 1905 1:1, přestože tým z Uherského Hradiště dohrával bez dvou vyloučených hráčů.

Hráči Teplic Ivo Táborský (uprostřed) a Admir Ljevakovič oslavují gól Teplic.

Na nově položeném trávníku v Edenu, který se pokládal hlavně kvůli zápasu Superpoháru mezi Bayernem Mnichov a Chelsea, Teplice bránily ligovou neporazitelnost. A už v první půli si dokázaly vypracovat dvoubrankový náskok. V jedenácté minutě si na centr Litsingiho z rohového kopu naskočil Táborský, který se prosadil hlavou.

Teplice byly nebezpečnějším týmem. Už o dvě minuty později obrovskou šanci spálil Lüftner, který si po další standardní situaci naběhl na pas Kroba, ale balón ve stoprocentní příležitosti poslal mimo. I druhý gól padl po standardní situaci Severočechů. Krob tentokrát našel Jablonského, jemuž stačilo míč před brankářem Černým jen jemně tečovat. Střelec gólu však stál v ofsajdovém postavení.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivněji, ale gólu se nedočkali. Naopak v 65. minutě poslal mizernou malou domů Bortel, balón doběhl Mahmutovič, obehrál vyběhnutého Černého a v klidu doklepl míč do odkryté sítě. A Pražanům mělo být ještě hůř. Kisel inkasoval v 69. minutě žlutou kartu, která ho natolik rozčílila, že mu sudí Kovařík za protesty udělil druhou a vzápětí červenou. Severočechy fotbal bavil a obranou demotivovaného soupeře procházeli, jak se jim líbilo. Další gól vstřelil po další standardní situaci kapitán Matula, pátý přidal znovu kanonýr Mahmutovič.

Ani to Teplicím nestačilo. Bosenský útočník si nakonec vystřílel hattrick, když v 87. minutě využil přihrávky Táborského. A na konečných 7:0 zakončil na hranici velkého vápna osamocený Ljevakovič. Teplice nejenže udržely neporazitelnost, ale také po vysoké výhře poskočily na čtvrtou příčku.

Klokani výhodu využít nedokázali

Klokani mohli v poločasové přestávce děkovat brankáři Berkovcovi, který třikrát vychytal vyložené šance hostujících fotbalistů. V první půli se neprosadil nejprve Volešák, v 24. minutě neuspěl ani Ondřejka. A pak nečekaně udeřilo na druhé straně - Šírl rozehrál v 33. minutě přímý kop přesně a Jindřišek hlavou otevřel skóre. Hráči Bohemians 1905 šli do kabin s těsným vedením, Berkovec totiž i při tutovce Valenty vytáhl další skvělý zákrok.

Po změně stran se hra hodně rozkouskovala a hosté začali doplácet na velké množství žlutých karet. Jako první šel pod srchy po hodině hry Kubáň, což svěřencům kouče Habance paradoxně prospělo. V 66. minutě se prosadil hlavou Valenta a bylo srovnáno.

Slovácko ale v 76. minutě oslabil druhý hráč, také útočník Ondřejka dostal druhou žlutou kartu a hosté v závěru museli bránit alespoň remízu. To se jim nakonec podařilo, ve hře klokanů totiž chyběla lepší myšlenka a klid ve finální fázi. Fotbalisté Bohemians poskočili v tabulce na 14. místo, Slovácku patří třináctá pozice.

Pondělní dohrávky 5. kola:
Bohemians 1905 - Slovácko 1:1on-line
Branky: 33. Jindřišek - 67. Valenta. ČK: 60. Kubáň, 76. Ondřejka (oba Slovácko).
Slavia - Teplice 0:7on-line
Branky: 11. Táborský, 27. Jablonský, 65. Mahmutovič, 72. Matula, 79. Mahmutovič, 87. Mahmutovič, 90. Ljevakovič.