Rubriky:

1. liga

Kouč Slavie Petrouš: Nechci utíkat z boje, ale jsem spoluviníkem té ostudy

19. srpna 2013 23:23 - Praha

Kouč fotbalistů Slavie Michal Petrouš byl po debaklu 0:7 od Teplic vyřízený. Zklamal ho přístup hráčů i výsledek, ale vinu za výprask přičítal také sám sobě. „Jako hlavní trenér jsem spoluviníkem té ostudy,“ přiznal Petrouš, který po přídělu nechce rezignovat.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zvažoval jste bezprostředně po zápase rezignaci?

Nechci teď říkat něco v emocích. Potřebujeme si všechno v klidu vyhodnotit. Dám si noc na přemýšlení a uvidíme ráno. Člověk má bezprostředně po takovém debaklu různé myšlenky. Je to šílená prohra, ale nechci utíkat z boje.

Čekáte, že bude debakl řešit v úterý vedení?

Samozřejmě se tím budou zabývat. Je to obrovský debakl, obrovská ostuda a já jsem pod tím podepsanej. Zítra se k tomu s chladnou hlavou nějak postavím. Chtěl bych říct, že je pro mě velká čest trénovat Slavii, ale prohrát 0:7, tomu se mi ani nechce věřit. Přijde mi to jako hrozný sen.

Zažil jste někdy ve fotbale něco podobného?

Zažil jsem v kariéře hodně špatný situace, ale takovou ještě ne. Hodně mě to vzalo. Uvidíme, co se bude dít dál. Prohrát 0:7 je strašný.

Co jste řekl po utkání hráčům?

Nic, nebyl jsem v kabině. Šel jsem rovnou do svojí kanceláře a snažil jsem se přemýšlet nad tím, co se vlastně stalo. Nechtěl jsem jednat v emocích.

Za stavu 0:3 vás oslabil vyloučením kapitán Kisel. Berete to z jeho strany jako velkou nedisciplinovanost?

Karol by se měl ovládnout. Chápu, že jsou kluci frustrovaní, ale kdyby to udělal každej, tak to ani nedohrajeme. Takhle zkušený hráč a vůdce týmu by měl udržet nervy.

Chápete rozhořčení fanoušků, kteří po zápase házeli na hráče kelímky s pivem i slávistické dresy?

Nikdo se nemůže divit. Každej slávista je hrdej na svůj klub, na tu hvězdu. A když vidí tohle... Kdybychom byli někde v Turecku, mohly se dít ještě horší věci.

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..