Bednář řádil a Sparta nasázela Příbrami čtyři góly. Boleslav v závěru sebrala Dukle výhru

Fotbalisté Sparty se minimálně do soboty dostali do čela fotbalové Gambrinus ligy. V předehrávce 6. kola doma porazili Příbram 4:0, když střídající Roman Bednář stihl nastřílet během pěti minut dva góly. Sparta si tedy notně vylepšila skóre a o tři body na čele tabulky momentálně odskočila mistrovské Plzni. Ve druhém pátečním zápase remizovala Dukla s Mladou Boleslaví 1:1, když o vedení přišla až těsně před závěrečným hvizdem.

Roman Bednář oslavuje svůj druhý gól během utkání 6. kola Gambrinus ligy mezi Spartou a Příbramí.

Sparťané, kteří se už museli obejít bez služeb Václava Kadlece, sice vyhráli jednoznačným rozdílem, ale Příbram je po většinu zápasu pořádně trápila. Vytvořila si celou řadu šancí, jenže gól nedala.

Letenští vedli už po deseti minutách po tečované střele Josefa Hušbauera. Pak si ale vytvářeli šance především hosté, jejichž trenéra Františka Straku „přivítali" sparťanští fanoušci transparentem „Ten, jehož jméno je zapomenuto a nikdy již nebude vysloveno".

Uklidnění přišlo pro domácí až v závěrečné čtvrthodině, kdy se trefil nejprve David Lafata a následně i střídající Roman Bednář, jenž stihl dát dva góly v rozmezí pěti minut. Tým trenéra Lavičky tak po minulé remíze v Plzni opět naplno bodoval a dál si drží neporazitelnost.

Dukla neubránila vítězství

Zápas na Julisce se dlouho vyvíjel pro Duklu lépe, protože po necelé hodině hry se trefil José Antonio Romera, jehož dorážce zblízka předcházela Pospěchova střela hlavou do tyče. Jenže v 89. minutě prostřelil gólmana Radu Martin Nešpor a zachránil pro hosty alespoň remízu.

Dukla tak promarnila šanci napravit sérii nezdarů a dotáhnout se v tabulce na svého pátečního soupeře. Zůstává s šesti body na osmém místě. Mladá Boleslav si rovněž nepolepšila a s devíti body jí patří pátá pozice.