Plzeň na Slovácku znovu předstihla Spartu, Slavia unikla půlmiliónové pokutě

Fotbalisté Plzně se po jednom dnu znovu vrátili do čela Gambrinus ligy před Spartu. V utkání 6. kola vyhráli na Slovácku 3:1. Viktorii čeká ve středu odveta play off Ligy mistrů, kde jí zbývá udělat poslední krok do milionářské soutěže. Nováček ze Znojma v Brně hostil Slavii, která v minulém kole inkasovala historický debakl 0:7 s Teplicemi. Sešívaní díky Korešově gólu vyhráli 1:0.

Hráči Plzně se na Slovácku radují z prvního gólu.

Plzeň vyhrála devět z posledních deseti soutěžních zápasů, jen se Spartou v minulém kole remizovala. Daří se jí také na hřištích soupeřů. Vyhrála šest venkovních ligových zápasů v řadě a jedenáct z posledních dvanácti, prohrála jen na Spartě.

Na tuto bilanci navázala i na Slovácku. Po hlavičce Kerbra sice Viktorii zachránila tyč, ještě do přestávky se však trefil Kovařík a favorit pak zápas kontroloval. Jen na chvíli mu zatrnulo, když Valenta snížil na 1:2, chvíli poté však Tecl definitivně rozhodl.

Slovácko zatím získalo jen čtyři body, naposledy porazilo Plzeň před téměř osmi lety.

Slavii spasil Koreš

Byl to duel bodových nuzáků. Poslední Znojmo zůstalo v lize jediným týmem, který ještě nevyhrál. Slavia zažívá nejhorší vstup do nejvyšší soutěže a měla na kontě jen o bod víc než soupeř.

Slávisté po debaklu 0:7 s Teplicemi vyfasovali od vedení klubu pokutu milión korun, pokud by nezvítězili ani dnes, zaplatili by další půlku miliónu... Pohromu však zažehnali, jeden gól jim k tomu stačil. Koreš se trefil ve 25. minutě, od té doby si sešívaní těsný náskok pohlídali. V tabulce se posunuli na osmé místo.

Znojmo zůstalo poslední a ve třech zápasech v „domácím prostředí" v Brně ještě nedalo ani gól.