Znojmo - Slavia 0:1Slavia hubeným vítězstvím nad Znojmem odvrátila hrozbu pokuty

25. Koreš 0 : 1

Brno

Fotbalisté Slavie Praha porazili v 6. kole první ligy v Brně nováčka soutěže Znojmo 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil ve 25. minutě Štěpán Koreš. Svěřenci trenéra Michala Petrouše vítězství částečně odčinili pondělní domácí debakl 0:7 s Teplicemi a odvrátili hrozbu půlmilionové pokuty, kterou by dostali od vedení klubu v případě neúspěchu.

Trenér Slavie Praha Michal Petrouš.

Na hráčích Slavie byla patrná snaha odčinit debakl a svého soupeře převyšovali větší herní aktivitou i územní převahou. Znojmo sice po změně stran výrazně zlepšilo, po střeleckém koncertu v minulém kole v Jablonci ale vyšlo gólově naprázdno. Nováček zůstal i po šestém kole bez vítězství na posledním místě tabulky a zatím ve třech zápasech v brněnském azylu nedal branku.

Trenér Slavie Petrouš proti nevydařenému duelu s Teplicemi pozměnil hlavně složení obranné čtveřice, kde se nově objevili uzdravený Dobrotka a Čonka. Hned v úvodní minutě se po hrubce zadáků Slavie ocitl zcela sám před brankářem Černým znojemský Reljič, který už měl málo prostoru k přesnějšímu zakončení.

To ale byla na celý úvodní poločas jediná hrozba nováčka. Po tomto varování převzala Slavia pevně do svých rukou režii zápasu. Tempo diktovala středová řada, v níž vynikali přehledem Petrák a rychlými útoky po pravé straně Štěpán. Už ve 2. minutě Petrák zamířil dělovku přímo do náruče brankáře Hrubého.

Dalších dvacet minut sice měla Slavia územní převahu, nedokázala si ale poradit s pozornou obranou protivníka. Střeleckým pokusům ze střední vzdálenosti chyběla přesnost. Až ve 25. minutě prošel středem hřiště Petrák, poslal do útoku Koreše, který přesnou střelou k tyči otevřel skóre utkání.

Znojmo se sice po inkasovaném gólu pokusilo otevřít hru, snaha se ale projevila v herním chaosu a častých chybách. Slavia se po nich dostávala častěji k zakončení, ve 34. minutě po Škodově centru zahodil příležitost zvýšit náskok Zmrhal.

Trenér Znojma Kalvoda nebyl s výkonem v prvním poločase vůbec spokojen a po bouřce v šatně se hra jeho svěřenců zlepšila. Ligový nováček zvýšil bojovnost i důraz v osobních soubojích a vypracoval si i možnosti k vyrovnání.

Nejblíže ke srovnání skóre měl po signálu z trestného kopu Hnaníček, jenž sám před brankářem Černým mířil hlavou vedle. V závěru ještě kouč Kalvoda posílil ofenzívu zařazením dalšího útočníka Vašíčka. Deset minut před koncem si neporadil s brankářem Černým ani Nepožitek.

V závěru navíc Znojmo dohrávalo o deseti poté, co se Reljič ohnal po soupeři a dostal červenou kartu za oplácení.

1. SC Znojmo - Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branka: 25. Koreš. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Kotík. ŽK: Hnaníček, Jonov, Heinz - Gecov. ČK: 89. Reljič (Znojmo). Diváci: 1485.
Znojmo: Hrubý - Hříbek (70. Vašíček), Jonov, Hnaníček, Mudra - Buchta (63. Lacko) - Helísek, Nepožitek, Reljič, Cihlář (56. Okleštěk) - Heinz. Trenér: Kalvoda.
Slavia: Černý - Dostál, Bortel, Dobrotka, Čonka - Gecov - Štěpán, Petrák (83. Šimeček), Zmrhal, Koreš (72. Hurka) - Škoda (64. Škutka). Trenér: Petrouš.