Ostrava - Brno 2:1Baník po sérii vysokých porážek zabral. Zásluhou Rolince udolal na Bazalech Brno

22. Rolinc 1 : 0
65. Rolinc 2 : 0
83. Buchta 2 : 1

Ostrava

Fotbalisté Ostravy přerušili v Gambrinus lize sérii tří vysokých porážek v řadě a v dohrávce 6. kola zdolali před vlastními diváky Brno 2:1. Hrdinou duelu se stal útočník Jakub Rolinc, který ve 22. minutě otevřel skóre a v 65. minutě přidal i druhý gól Baníku. Zbrojovka v závěru duel zdramatizovala. V 83. minutě se nejprve trefil Buchta a v poslední minutě orazítkoval Zavadil z přímého volného kopu břevno. Vyrovnat se hostům ovšem už nepodařilo a počtvrté za sebou si nepřipsali do tabulky ani jeden bod.

Brněnský záložník Petr Buchta (vlevo) bojuje o míč s Davorem Kukecem z Ostravy.

Do první větší příležitosti se dostali v deváté minutě hosté, když rychlou akci Markoviče zakončil kapitán Zavadil střelou těsně vedle levé tyče.

Ve 22. minutě se trochu se štěstím prosadil Baník. Buchta nejprve zlikvidoval průnik Kukece, vzápětí však odkopem nastřelil spoluhráče Traorého, od kterého se míč dostal k zakončujícímu Rolincovi. Jednadvacetiletý útočník prostřelil brankáře Hladkého a při devátém ligovém startu se dočkal premiérového gólu.

Ostrava přerušila po 322 minutách střeleckou nemohoucnost v soutěži a brzo mohla přidat i druhý zásah. Lukešův pohotový volej ale branku minul. Na druhé straně pak po individuálním průniku nemířil přesně ani Zavadil.

Zbrojovka v závěru duel zdramatizovala

Velkou možnost zahodil krátce po změně stran Kukec, jenž po odraženém míči nedokázal trefit odkrytou branku. V 65. minutě už Baník náskok zdvojnásobil. Lukeš po dalším špatném odkopu Brna našel v pokutovém území Rolince a autor první branky se po otočce prosadil střelou do horního růžku.

Zbrojovka v závěru přidala a několikrát se dostala blízko ostravského gólmana Bárty. Ten si však poradil s hlavičkou střídajícího Michala Škody a pokus dalšího náhradníka Frejlacha jeho branku těsně minul.

V 83. minutě Brno přece jen utkání zdramatizovalo. V šestnáctce dostal přihrávku nepokrytý Buchta, technickou ranou obstřelil Bártu a rovněž skóroval poprvé v nejvyšší soutěži. V poslední minutě se Brňané málem radovali z vyrovnání, Zavadilův přímý volný kop ale skončil na břevně.

Baník se díky tříbodovému zisku posunul v tabulce na deváté místo. Brno je dvanácté.

Gambrinus liga - dohrávka 6. kola:
Baník Ostrava - Zbrojovka Brno 2:1 (1:0)
Branky: 22. a 65. Rolinc - 83. Buchta. Rozhodčí: M. Paták - Štěrba, Hrabovský. ŽK: Petrus - Traoré, Michal Škoda. Diváci: 4127.
Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Baránek, Dedič - Droppa, Kukec (79. Petrus) - Lukeš, Fantiš, Holzer (68. Engelmann) - Rolinc (84. Kraut). Trenér: Svědík.
Brno: Hladký - Janotka, Schuster, Pernica, Husár (67. Frejlach) - Zavadil, Buchta - Pašek (46. Kroupa), Traoré - Skalák - Markovič (59. Michal Škoda). Trenér: Grmela.