Baník po sérii vysokých porážek zabral. Zásluhou Rolince udolal na Bazalech Brno

83. Buchta 2:1
Záznam online reportáže »

26. srpna 2013 17:52 - Ostrava
(Aktualizováno: 26. srpna 2013 19:49)

Fotbalisté Ostravy přerušili v Gambrinus lize sérii tří vysokých porážek v řadě a v dohrávce 6. kola zdolali před vlastními diváky Brno 2:1. Hrdinou duelu se stal útočník Jakub Rolinc, který ve 22. minutě otevřel skóre a v 65. minutě přidal i druhý gól Baníku. Zbrojovka v závěru duel zdramatizovala. V 83. minutě se nejprve trefil Buchta a v poslední minutě orazítkoval Zavadil z přímého volného kopu břevno. Vyrovnat se hostům ovšem už nepodařilo a počtvrté za sebou si nepřipsali do tabulky ani jeden bod.

Jaroslav Ožana, ČTK

Do první větší příležitosti se dostali v deváté minutě hosté, když rychlou akci Markoviče zakončil kapitán Zavadil střelou těsně vedle levé tyče.

On-line z utkání Ostrava - Brno zde.

Ve 22. minutě se trochu se štěstím prosadil Baník. Buchta nejprve zlikvidoval průnik Kukece, vzápětí však odkopem nastřelil spoluhráče Traorého, od kterého se míč dostal k zakončujícímu Rolincovi. Jednadvacetiletý útočník prostřelil brankáře Hladkého a při devátém ligovém startu se dočkal premiérového gólu.

Ostrava přerušila po 322 minutách střeleckou nemohoucnost v soutěži a brzo mohla přidat i druhý zásah. Lukešův pohotový volej ale branku minul. Na druhé straně pak po individuálním průniku nemířil přesně ani Zavadil.

Zbrojovka v závěru duel zdramatizovala

Velkou možnost zahodil krátce po změně stran Kukec, jenž po odraženém míči nedokázal trefit odkrytou branku. V 65. minutě už Baník náskok zdvojnásobil. Lukeš po dalším špatném odkopu Brna našel v pokutovém území Rolince a autor první branky se po otočce prosadil střelou do horního růžku.

Zbrojovka v závěru přidala a několikrát se dostala blízko ostravského gólmana Bárty. Ten si však poradil s hlavičkou střídajícího Michala Škody a pokus dalšího náhradníka Frejlacha jeho branku těsně minul.

V 83. minutě Brno přece jen utkání zdramatizovalo. V šestnáctce dostal přihrávku nepokrytý Buchta, technickou ranou obstřelil Bártu a rovněž skóroval poprvé v nejvyšší soutěži. V poslední minutě se Brňané málem radovali z vyrovnání, Zavadilův přímý volný kop ale skončil na břevně.

Baník se díky tříbodovému zisku posunul v tabulce na deváté místo. Brno je dvanácté.

Gambrinus liga - dohrávka 6. kola:
Baník Ostrava - Zbrojovka Brno 2:1 (1:0)
Branky: 22. a 65. Rolinc - 83. Buchta. Rozhodčí: M. Paták - Štěrba, Hrabovský. ŽK: Petrus - Traoré, Michal Škoda. Diváci: 4127.
Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Baránek, Dedič - Droppa, Kukec (79. Petrus) - Lukeš, Fantiš, Holzer (68. Engelmann) - Rolinc (84. Kraut). Trenér: Svědík.
Brno: Hladký - Janotka, Schuster, Pernica, Husár (67. Frejlach) - Zavadil, Buchta - Pašek (46. Kroupa), Traoré - Skalák - Markovič (59. Michal Škoda). Trenér: Grmela.