Sparta po obratu s Ostravou minimálně do neděle vede ligu, Dukla vyhrála v Příbrami

Fotbalisté Sparty Praha otočili v 7. kole Gambrinus ligy nepříznivě se vyvíjející průběh zápasu s Baníkem Ostrava a po výhře 4:1 se minimálně do nedělního večera posunuli do čela soutěže. O tři body druhá Plzeň však má k dobru domácí duel s Olomoucí. Ve druhém nedělním utkání zvítězila pražská Dukla 2:0 na hřišti Příbrami.

Hráči Sparty Praha oslavují Hušbauerův vyrovnávací gól na 1:1 během utkání s Ostravou.

Sparťané vsadili na hru se dvěma útočníky, kdy na hrotu doplnil kapitána Davida Lafatu urostlý Roman Bednář. Letenští od úvodních minut Ostravu přehrávali, na branku gólmana Bárty svištěla jedna střela za druhou, o to větší šok proto Letná zažila v 26. minutě.

To po rychlém kontru centroval z levého křídla Holzer a obránce Costa si při snaze odehrát míč do bezpečí vstřelil vlastní gól. Domácí ale nezpanikařili a ještě do poločasu dokázali zásluhou přesné Hušbauerovy hlavičky srovnat.

Po změně stran navíc nechali Ostravští ve vápně spoustu prostoru Costovi, který tak napravil své zaváhání z první půle a skóre otočil. A když o pouhé dvě minuty později přidal třetí gól Sparty Hušbauer, bylo jasné, že Baník už se na bodový zisk nevzmůže. V samém závěru navíc uzavřel na konečných 4:1 Konaté, jenž se stejně jako Costa radoval ze své první trefy v dresu Sparty. První tři branky Pražanů připravil přesnými přihrávkami záložník Bořek Dočkal.

Sparta tak doma bodovala už popatnácté za sebou, Ostrava naopak čeká na venkovní výhru už deset zápasů. Ani ji tak nemůže těšit, že zásluhou Costova vlastence zlomila 643 minut dlouhý střelecký půst proti Letenským.

Dukla zvítězila v Příbrami

Příbram vyhrála poslední dva domácí zápasy se skóre 6:1, tentokrát ale na vlastním hřišti neuspěla. Fotbalisté Dukly totiž ukončili sérii čtyř zápasů bez vítězství, o góly se postarali Hlinka s Kaloudou.

Dukla po druhém vítězství v sezóně poskočila do horní poloviny tabulky právě před Příbram.