Jihlava - Slavia 2:1Slavia prohrála v Jihlavě a půlmiliónová pokuta ji nemine

15. Škutka 0 : 1
74. Vaculík (penalta) 1 : 1
86. Kopic 2 : 1

Jihlava

Fotbalisté Slavie sice v Jihlavě ještě šestnáct minut před koncem vedli 1:0 gólem Škutky, ale pak Vaculík z penalty vyrovnal a Kopic přidal vítězný gól domácích. Svěřenci trenéra Petrouše tak nesplnili úkol tří výher, který dostali po debaklu od Teplic, a čeká je další půlmiliónová pokuta.

Nešťastný brankář Slavie Radek Černý opoušti se spoluhráči hrací plochu.

Od začátku to byli hosté, kdo byl na Vysočině nebezpečnější. Ve 13. minutě ještě Petrák nezamířil po rohu přesně, ale o dvě minuty později už hlavou po centru z levé strany síť za Blažkovými zády rozvlnil Škutka.

Jihlavané ohrožovali branku Černého pouze střelami z dálky, o které se staral hlavně Harba, nebo tradičně ze standardních situací. Hosté mohli ve 27. minutě pojistit vedení, ale při závaru před brankou jim chyběl větší důraz a brankář Blažek jim radost pokazil.

Ani ve druhém poločase Jihlava žádný ofenzivní válec nepředvedla. Až v 74. minutě v souboji s Dobrotkou upadl ve vápně Harba, rozhodčí Jech nařídil pokutový kop a kapitán domácích Vaculík se nemýlil.

Vrátit vedení Slavii mohl Kisel, ale zblízka netrefil Blažkovu branku. Slavia sice dál tvořila hru, ale rozhodující branku vstřelili domácí, když se čtyři minuty před koncem střelou k pravé tyči prosadil Kopic. Znojmo a v poháru Chomutov sice slávisté porazili, ale třetí část úkolu nezvládli a budou znovu platit.

7. kolo první fotbalové ligy:
Vysočina Jihlava - Slavia Praha 2:1 (0:1)
Branky: 74. Vaculík z pen., 86. Kopic - 15. Škutka. Rozhodčí Jech - Filípek, J. Paták. ŽK: Josel - Bortel, Hurka, Dobrotka. Diváci: 3780.
Jihlava: Blažek - Tlustý (85. Krejčí), Šourek, Kopic, Josl - Masopust, Jánoš (57. Karlík), Jungr (71. Přeučil), Koloušek, Vaculík - Harba. Trenér: Komňacký.
Slavia: Černý - Dostál, Dobrotka, Bortel, Hurka - Štěpán (46. Mičola), Zmrhal, Kisel, Petrák, Koreš (64. Juhar) - Škutka (78. Škoda). Trenér: Petrouš.