Rubriky:

1. liga

V Teplicích zkusí na jaře uhájit druhé místo

23. února 2005 09:20 - TEPLICE

Z výborné výchozí pozice v podobě druhého místa tabulky vstoupí do jarní části Gambrinus ligy fotbalisté Teplic. "Průběžné umístění nás těší, ale ještě nic neznamená. Mužstvo muselo na výkonnostním zlepšení hodně pracovat a na podzim mělo i hodně štěstí," konstatoval předseda představenstva Štěpán Popovič.

"Nynější příčka je i díky shodě okolností dosavadním maximem. Je jasné, že soupeři teď po nás v lize půjdou ještě víc než dosud. Rádi bychom se přesto objevili v pohárové Evropě. Zároveň říkám, že když nebudeme bojovat o ligový titul a o kvalifikaci Ligy mistrů, pocítíme sportovní zklamání, ale určitě nás z toho nerozbolí hlava," pokračoval první muž teplického fotbalu.

Jeden z předpokládaných soků Teplic v honbě za špičkovým umístěním, Slovan Liberec, naskočí s odečtem šesti bodů za korupční jednání. Nehrozí něco podobného i týmu z lázeňského města?

"Teplice nebyly nikdy obviněny a nebylo s nimi zahájeno jakékoli řízení či jednání. Ve velmi teoretické rovině mě celá aféra znepokojila. Pouze se cosi vznáší ve vzduchu, že teplický klub je mezi prověřovanými, ale nebyli jsme kontaktováni policií ani státními zástupci. Pokud vím, tak ani disciplinární komise neobdržela žádné obvinění proti Teplicím," prohlásil Popovič.

:. ANKETA
Uhájí Teplice druhou příčku? Hlasujte v anketě na konci článku.

Hunal bude chybět

Jaká byla zimní příprava mužstva? "Obě soustředění, v Kostarice i na Kypru, proběhla podle plánu. Jediný problém nastal až minulý týden kvůli zranění Tomáše Hunala, který nám bude chybět nejspíš dva měsíce," uvedl trenér Vlastislav Mareček.

Co Hunalova absence pro tým znamená? "Že nám vypadl podstatný článek obranné řady a pilíř mužstva. Nejhorší věcí by ale byla sugesce, že bez Tomáše budeme poloviční apod. Na jeho místo ve středu obrany počítám s Martinem Kleinem," prohlásil kouč.

"Už v šestnácti letech si zahrál za Spartu Ligu mistrů, potom jen čekal na šanci nejen na Letné, ale i v Teplicích. Na tréninku pořád pracuje, jako by patřil do základní jedenáctky. Věřím, že poctivost a pokora k fotbalu se mu vyplatí, i když jeho pevné zabudování do mužstva nějaký čas potrvá," uvažoval Mareček.

Sunsing vypadal dobře

Jedinou zcela novou tváří v kádru je kostarický reprezentant William Sunsing. "V přípravě vypadal dobře," řekl trenér lakonicky na jeho adresu. Po příchodu exotické posily teplický tým opustili útočníci Divecký (polský Štětín), Veleba (hostování Blšany) a Koukal (hostování Pardubice).

V úterý byl na teplickém stadiónu spuštěn i provoz nové velkoplošné světelné tabule o rozměrech 7,7x5,8 metru od německé firmy Leurocom v hodnotě kolem 15 mil. korun. Zařízení nemá v žádném českém sportovním areálu obdoby, je největší a současně využívá i nejmodernější technické řešení.

"Je to komfort pro diváky, kteří dostanou dokonalý obrazový servis," komentoval instalování novinky ředitel teplického klubu František Hrdlička.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..