Rubriky:

1. liga

Musíme se co nejrychleji posunout do středu tabulky, říká nový kouč Zbrojovky Kotal

4. září 2013 09:09 - Brno

Přišel s cílem posunout v poslední době tápající fotbalisty Zbrojovky z předposledního místa tabulky Gambrinus ligy podstatně výš. Nový kouč Brna Václav Kotal doufá, že už v prvním zápase po reprezentační pauze na Dukle ukončí jihomoravské mužstvo sérii pěti porážek v řadě.

 

Radek Petrášek, ČTK

S jakými ambicemi přebíráte brněnské fotbalisty?

Rád bych vnesl do týmu znovu pozitivní atmosféru, jaká v něm zřejmě panovala na začátku sezóny, kdy se Zbrojovce ještě dařilo. Současná reprezentační přestávka v Gambrinus lize proto přichází vhod. Mám díky ní víc času poznat hráče a budu si je moct i otestovat v páteční přípravě se Senicí. Poté bude naším cílem bodovat hned v prvním zápase pod mým vedením na Dukle. Bylo by špatné, kdyby se odstup na celky nad námi zvyšoval.

Kde byste tedy rád viděl Zbrojovku po podzimní části nejvyšší soutěže?

Chceme se posunout z předposlední příčky do klidného středu tabulky. Byl bych hrozně nerad, abychom prožívali nervy z boje o záchranu.

Jak dobře znáte brněnské hráče?

Zkušené borce Zavadila a Kroupu jsem už v minulosti vedl. Ligová střetnutí pochopitelně bedlivě sleduju, a tak dobře znám i většinu ostatních.

Vašimi asistenty budou Michal Šmarda a dosavadní hlavní kouč Ludevít Grmela. Shodl jste se na výběru s vedením klubu?

Samozřejmě. S panem Šmardou jsem spolupracoval už v Hradci a v Jablonci. Má nesmírně kladný vliv na kabinu. Luděk Grmela je pro změnu spjatý s brněnským prostředím, zejména zpočátku hodlám hodně těžit z jeho poznatků.

Budete požadovat po klubovém vedení posily?

Dal jsem si pár dní na to, abych zjistil, na kterých postech potřebuje mužstvo případně doplnit. Pak bych se pobavil s funkcionáři o tom, které hráče ještě získat.

Od května jste byl bez práce. Těšil jste se už na trénování?

Pochopitelně. Odpočívat člověk vydrží maximálně měsíc. A já si považuju, že se k trénování vracím v takovém velkoklubu, za jaký Zbrojovku stále pokládám.

Čestmír Folk, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..